25.septembrī Būvvaldes pieņemšanas komisija ekspluatācijā pieņēma apgaismojuma rekonstrukciju 14.Novembra bulvārī no Brīvības ielas līdz Grīzupes ielai.

Tas īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta "Liepājas ielu apgaismojuma sistēmas modernizācija un ielu rekonstrukcija” ietvaros, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pirms projekta īstenošanas šajā pilsētas daļā ielu apgaismojums nebija vispār. Tagad te diennakts tumšajās stundās drošāk būs pārvietoties gājējiem, velosipēdistiem un arī autobraucējiem. Apgaismojums ielas vienā pusē ir izbūvēts ar tādu aprēķinu, lai nākotnē gar 14. Novembra bulvāra brauktuves malu varētu izbūvēt ietvi.

Komisija atzina, ka visas iekārtas un tīkli uzbūvēti, samontēti, noregulēti, izmēģināti, pārbaudīti un derīgi ekspluatācijai.

Minētajā posmā ir izbūvētas vadības un pārslēgšanas sadales, uzstādīti 29 jauni apgaismojuma balsti, 29 gaismekļi, no tiem divi gaismekļi uz gājēju pārejas. Ieguldīti dažāda izmēra kabeļi 1805 metru kogarumā. Būvnieki atbilstoši tehniskajam projektam ir sakārtojuši arī brauktuves malas.

Šajā būvobjektā darbi sākti 2014.gada maijā. Būvdarbu ģenerāluzņēmējs SIA "Oms”, būvprojekta autors SIA "Firma L4”, pasūtītājs Liepājas pilsētas pašvaldība.

Būvniecības kopējās izmaksas: EUR 56 564,54 ar PVN. Veikto būvdarbu garantija ir pieci gadi.

Jaunās apgaismojuma iekārtas ir saprogrammētas tā, lai atbilstoši dienas, vakara un nakts stundu režīmiem strādātu automātiski. Jaunās sistēmas būs iespējams uzraudzīt un vadīt no datora, nodrošinot elektroenerģijas taupīšanu un operatīvu avāriju novēršanu.