Trešdien, 24. martā, Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, klātesot Valsts policijas un glābēju pārstāvjiem, pasniedza liepājniekam Aivaram Andersonam pateicības rakstu “Par pašaizliedzīgu un drosmīgu rīcību, glābjot cilvēka dzīvību".


Aivars Andersons 17. martā, trīs dienas pēc savas 31. dzimšanas dienas, izglāba dzīvību slīkstošam vīrietim.


Sarunā ar portālu irliepaja.lv Aivars pastāstīja, ka tajā 17. marta pievakarē, pabeidzis darbu autoremonta darbnīcā, bija devies savā pirmajā skrējienā pēc aizvadītās ziemas. Bez telefona kabatā, ko vēlāk nožēloja.


"Skrēju no Kapsēdes ielas puses pa veco bānīša ceļu. Gandrīz jau biju aizskrējis līdz 14. Novembra bulvārim, kad no kanāla puses (runa ir par Tosmares ezera pievadkanālu – irliepaja.lv) sadzirdēju gārdzienus, tie pat nebija palīgā saucieni. Pirms tam mani apdzina kāds velobraucējs, kas, acīmredzot, neko nebija dzirdējis."


Lai redzētu, kas noticis, Aivars uzkāpis kanālmalā augošajā kokā, un tad arī ieraudzījis aiz krūmiem virs ūdens rēgojamies cilvēka galvu.


"Ja pirms tam šaubījos, vai vilkt ārā vai skriet meklēt glābējus, tad tagad bija skaidrs, ka vispirms jādabū ārā

– izskatījās, ka jau ilgi malis ūdeni."


Aivars nav zinājis, cik šajā vietā dziļš, bet, sapratis, ka no otras puses slīcējam būs vieglāk piekļūt, noskrējis vēl kādus 600 metrus.


"Domāju, ka būs vienkārši – padošu koku, viņš pieķersies, un es izvilkšu ārā. Taču vīram pirksti neklausīja, nespēja satvert koku."


Kaut kā satvēris vīru aiz piedurknes, tad – plaukstas un izvilcis ārā. Peldus nav nācies mesties, tikai saslapināt kājas.


Nekāds dziļais tajā vietā nav bijis – vīrietis gulējis uz muguras, tāpēc virs ūdens redzama bijusi tikai galva.


"Likās, ka kreisā kāja ūdenī bija kaut kur aizķērusies, bet nesaprotu, kā viņš tur varēja nokļūt – lai tiktu ūdenī, vispirms bija jātiek pāri uzbērumam."


Izvilcis vīrieti krastā, Aivars mēģinājis piecelt viņu kājās, bet tas nav bijis iespējams, vīrs bijis galīgi stīvs, arī parunāt nav spējis, tikai gārdzis. Atstājis viņu guļam Aivars aizskrējis līdz 14. Novembra bulvārim, tur ieskrējis tuvējās mājas sētā, bet neviena nav bijis. Tad minūtes piecas gaidījis uz ceļa, līdz parādījusies pirmā automašīna.


"Lūdzu, lai atļauj piezvanīt glābējiem, bet cilvēks negribēja dot telefonu, nācās pierunāt, līdz viņš pats uzgriež numuru."


Aivars nebrīnās, ka braucējs nav bijis pārāk atsaucīgs un tūlīt pēc zvana aizbraucis  – nez, ko pats darītu, ja no krūmiem izskrietu viens treniņbiksēs ar masku uz sejas un censtos apturēt mašīnu.


Aivars arī sagaidījis policiju un neatliekamo palīdzību, kas vīrieti aizvedusi uz slimnīcu.


Pēc portāla rīcībā esošās informācijas izglābtais ir sveiks un vesels.


Par saņemto pateicību Aivars portālam irliepaja.lv sacīja: "Ir divējādās sajūtas, no vienas puses prieks, ka novērtē, no otras – tas ir lieki. Katrs to būtu darījis."


Sarunā ar domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti. Liepājas domes foto.