Pašvaldības izveidotā komisija joprojām turpina vērtēt pieteikumus uz līdzfinansējuma saņemšanu kultūras pieminekļu saglabāšanai 2019. gadā.

Kā portālu irliepaja.lv informēja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, komisija daļai no pieteikumu iesniedzējiem ir pieprasījusi papildu informāciju vai precizējumus, kas vairumā gadījumu arī ir saņemti.

"Komisija plānojusi lēmumu par atbalstītajiem projektiem pieņemt līdz maija beigām. Tikko komisijas lēmums tiks pieņemts, par to sabiedrība tiks informēta," raksta Štāls.

Šobrīd līdzfinansējumam ir pieejami 139 375 eiro, kas nozīmē, ka būs iespējams atbalstīt pieteikumus uz dokumentācijas izstrādi un būvdetaļu izgatavošanu vai restaurāciju, ja tie atbildīs konkursa noteikumiem.

"Lai varētu atbalstīt visus pieteikumus par restaurācijas darbiem, nepieciešams papildu finansējums. Šo naudu komisija prasīs piešķirt papildus, veicot budžeta grozījumus jūnijā. Tad būs zināmi iepirkuma rezultāti par būvuzraudzības finansējumu, ko kultūras pieminekļu restaurācijas darbu laikā pilnā apmērā nodrošinās pašvaldība," informēja Štāls.

Uz atbalsta saņemšanu saskaņā ar saistošajiem noteikumiem "Par Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai" šogad pretendē 18 projekta pieteikumi.

No visiem šā gada iesniegumiem, trīs ir sagatavoti, lai saņemtu atbalstu dokumentācijas izstrādei, 11 projektu iesniedzēji pretendē uz ēkas restaurācijas būvdarbu līdzfinansēšanu, četri pieteikumi – uz būvdetaļu restaurācijas līdzfinansēšanu.