Latvijas Arhitektūras muzejā no 10.maija līdz 6.jūlijam būs apskatāma arhitekta Arņa Kleinberga nerealizēto projektu izstāde "Naftalīns", informē LETA.

Latviešu mākslinieki personālizstādes rīko regulāri, savukārt latviešu arhitekti – gandrīz nekad, tādēļ notikums, kad viens no Latvijas vadošajiem un ražīgākajiem arhitektiem Kleinbergs ir sarīkojis nosacītu personālizstādi, ir jāuztver kā īpašs.

Radošu personību vērtē pēc paveiktajiem darbiem. Kleinbergs "Projektēšanas biroja ARHIS" laikā ir īstenojis neskaitāmus projektus – starp tiem ir vairāk nekā 50 privātmājas, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodaļu ēkas Latvijas pilsētās, CSDD maksājumu centrs Rīgā, policijas ēka Liepājā, veikals "MC2" Rīgā, Vecās Ostmalas promenāde Liepājā, veikals "Sky& More" Rīgā, biroju ēka "Duntes nami", skatu tornis Dzintaru Mežaparkā, daudzdzīvokļu ēka "Primavera" Rīgā un Rīgas Motormuzeja filiāle Bauskā.

Ja sabiedrību nesasniedz kāds mākslas darbs, tad biežāk tā ir paša autora iekšēja cenzūra, retāk pie tā vainojami citi apstākļi. Arhitektūrā nerealizēto darbu procents ir milzīgs, un tam parasti nav sakara ar autora gribu, jo tas ir pasūtītāja un valsts ekonomiskās situācijas rokās. Tostarp nerealizētie projekti ir vairāk nekā būtiska arhitektūras kopējā procesa sastāvdaļa, bieži tie ir labākie autora darbi, kas dokumentē radoša indivīda personisko pieredzi tikpat labi kā atspoguļo situāciju sabiedrībā, skaidroja Martinsone.

Izstādē "Naftalīns" Kleinbergs rāda savu tādu vai citādu iemeslu dēļ nerealizētos, sūrā darbā tapušos projektus.