Jau vairākas reizes esam rakstījuši, cik ātri rūsa pēc rekonstrukcijas pārņēmusi promenādes tiltiņu. Aptaujājot atbildīgās personas, nav vienas atbildes, kādēļ tā notiek.

Jau pagājušā gada decembrī, mēnesi pēc objekta pieņemšanas ekspluatācijā, mūsu portāls rakstīja, ka rūsa sāk pārņemt tiltiņa metāla margas vietā, kur tās savienojas ar promenādes koka segumu. Tuvojoties aktīvajai tūrisma sezonai, rūsa ne tikai nebija likvidēta, bet tā kļuva vēl lielāka. Par to informējām pirms mēneša, pusgadu pēc pirmās publikācijas.

Šoreiz Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls atbildēja: "Mēs būvniekiem esam uzdevuši garantijas darbu ietvaros novērst rūsas bojājumus un atkārtošanos. Darbi tiks veikti par viņu līdzekļiem. Tiltiņa dzelzs konstrukciju profilaktiskā apsekošana no Komunālās pārvaldes puses ir plānota rudenī."

Rūsa pēc publikācijas tiešām tika likvidēta un metāla margas nesmukajās vietās pārkrāsotas, taču stāsts ar to, šķiet, nebeidzas. Izrādās, tādas darbības rekonstruētajā objektā būs jāveic... ik pa laikam. Par to ir pārliecināts Komunālās pārvaldes būvinspektors Juris Jākobsons. Jo vainīgi ir nevis strādnieki, kas šo objektu rekonstruēja, bet gan nepareizs sākotnējais plānojums. Mitrums sakrājas metāla margās, tek uz leju un "spiež ārā" rūsu.

Tomēr teorijai par nepareizi plānojumu nepiekrīt tilta rekonstrukcijas projekta kompānijas "Arhis" arhitekts Jānis Zvejnieks: "Tilta konstrukcija šāda ir bijusi sākotnēji. Pēdējās pārbūves rezultātā bija paredzēts to attīrīt no rūsas, gruntēt un krāsot, kas būvniecības laikā arī ir izdarīts. Metāla korozija metinājuma šuvē ir sarežģīti likvidējama, bez 100% garantijas. Vienlaikus jāteic, ka metāla konstruktīvo nestspēju tas nemazina. Tas uzskatāms par vizuālu defektu, kas konkrētā gadījumā būs jālabo. Sazinoties ar Pasūtītāju, noskaidroju, ka esošā vieta pašreiz ir apstrādāta ar auksto cinku. Kopumā būvdarbi, mūsuprāt, ir veikti labā un atzīstamā kvalitātē."

Būtu labi, ja visus šos skaidrojumus zinātu arī tūristi, kas vasarās krietnā skaitā apgrozās Vecās ostmalas promenādē, un lūkojas uz aprūsējušu tiltiņu. Bet, ja nopietni, tad jācer, ka citu gadu vismaz tūrisma sezonā rūsa nebojās skatu, kā tas bija šogad līdz jūlija beigām.