Šobrīd, kad plašumā iet "Covid-19" infekcija un visur tīra, mazgā un dezinficē, neredz, ka tas pats notiktu pilsētas ielās. Portāls irliepaja.lv novēroja, ka SIA "Tranzīts L" mazgā soliņus pretī tirdzniecības namam "Kurzeme", bet brauktuves un ietves klāj smiltis un putekļi, un tie neizskatās šā gada, bet vismaz pērnie.


Kāda lasītāja arī norāda uz šādu aspektu: ""Latvijas Avīze" raksta:


"Ja vīrusu nopurina vai ar sausu lupatu paceļ no virsmas, tas sāk planēt gaisā un 3 stundu laikā var iekļūt elpceļos".

Bet pa Liepājas ielām braukā ielu tīrīšanas automašīna ar sausām birstēm, izplatot veselu putekļu mākoni, kas nosēžas uz cilvēkiem, ratiņiem, logiem, ēkām."


Portāls irliepaja.lv jautāja Komunālajai pārvaldei, vai, kur un kā konkrēti ir tīrīts līdz šim, kur tīra šodien un kur tīrīs rīt?


Atbildē nav minētas konkrētas ielas, bet teikts: "Pilsētā jau ir veikta soliņu, strūklaku apmaļu, laukumu norobežojumu, vides objektu un citu virsmu mazgāšana. Taču tā nebija dezinfekcija, bet plānotie darbi pavasara sezonā.

Ja pilsētas vadība un Krīzes vadības grupa dos uzdevumu papildus tīrīt vai dezinficēt ielas, tad to noteikti darīsim.

Jāpiebilst, ka dezinfekcijas līdzekļu lietošana publiskajā ārtelpā – tas nav tik vienkārši! Skaidri jāzina, kurās vietās, kādā apjomā tas nepieciešams, kādus līdzekļus un kur tos iegādāties. Nepiemērotu dezinfekcijas līdzekļu izmantošana var kaitēt cilvēkiem, mājdzīvniekiem, videi.

Liepājas ielu braucamo daļu mehanizēta uzkopšana šajā pavasarī ir uzsākta un turpināsies kā ik gadus. Iestājoties pavasarim un piemērotiem laika apstākļiem, uzkopšanas intensitāte un apjomi palielināsies.

Aizvadītajā naktī ielu brauktuves tika kaisītas pret apledojumu. Diemžēl laika prognozes šonedēļ liecina, ka pastiprināsies vējš, būs nokrišņi un zema gaisa temperatūra. Līdz ar to putekļu slaucīšanu varbūt nāksies piebremzēt.

Lai nodrošinātu brauktuvju tīrību, mehanizētas ielu braucamās daļas regulārie uzkopšanas darbi turpināsies ne tikai pavasara mēnešos, bet visas vasaras un rudens sezonas garumā.

Pavasarī prioritāte ielu tīrīšanā ir dota pilsētas centra rajona un maģistrālajām ielām. Ielu brauktuvju slaucīšana pakāpeniski izvērsīsies uz mazākas nozīmes ielās".

Iepriekš Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls portālam ir rakstījis, ka "Ielas tīrām iespēju robežās. Ziemas periodā nav grafika, kuras ielas tīrīt. Vasaras sezonā ielu uzturētāji vadās pēc grafika, taču arī skatās laika apstākļus, satiksmes intensitāti un citus apstākļus.

Piemēram, lietainās dienās uzkopšana nenotiek. Slapjus atkritumus un dubļus nav iespējams savākt mehanizēti – putekļu sūcējs neņem, tāpēc jāizmanto roku darbs, ko ielu tīrītāji, SIA "Tranzīts L" darbinieki, arī dara. Taču tas ir mazāk efektīvi.

Priekšroka brauktuvju tīrīšanai ir pilsētas centram un galvenajām transporta maģistrālēm.  Šajā nedēļā (atbilde sniegta janvārī – irliepaja.lv) ir tīrīti veloceļi gar Pulvera ielu, Brīvības ielu, Jūrmalas parkā un citur.


Brauktuvju atkritumi ir savākti pilsētas centra ielās, Karostā – Atmodas bulvārī un citās ielās. Klaipēdas ielas posmi ir tīrīti iepriekš, taču ne visa iela tās garumā.

Kur ziemas laikā uz brauktuvēm rodas netīrumi?


Zemi, smiltis un zaļos atkritumus nepārtraukti atnes lietus ūdens. Arī sētnieki vai piegulošo teritoriju apsaimniekotāji neslinko – nereti saslaukas pārvieto uz brauktuvēm vai teknēm, nevis savāc un izber konteinerā".