Vēsturiskais koka nams Friča Brīvzemnieka ielā 52 šoruden ieguvis svaigu izskatu – atjaunota tā fasāde Brīvzemnieka ielas pusē un turpinās darbi pie ēkas gala sienas Avotu ielas pusē. Kā novēroja portāls irliepaja.lv, darbi tiek veikti ļoti rūpīgi.


Skats uz fasādi no F.Brīvzemnieka ielas puses.


Ēkas īpašnieks, uzņēmējs Oļegs Hramovs pastāstīja, ka viņš, kā jau labam saimniekam klājas, raugoties, lai darbs tiktu kārtīgi padarīts un nams kalpotu vēl ilgi.


Brīvzemnieka 52 nav vienīgā Hramovam piederošā ēka, kas šobrīd tiek atjaunota, pēc uzņēmēja sacītā būvdarbi notiek arī divos 19. gadsimta beigās celtos namos – Kūrmājas prospektā 22 un Peldu ielā 56. Abas ēkas bijušas ļoti sliktā stāvoklī. Ēkas Kūrmājas prospektā 22 atjaunošanas un pārbūves par daudzdzīvokļu dzīvojamo namu būvprojektu kopā ar SIA "Kokile" izstrādājis arhitekts Agris Padēlis-Līns.


Kūrmājas prospekts 22. Foto: irliepaja.lv

Peldu ielas nams esot īpaši interesants, to projektējis arhitekts Pauls Makss Berči pēc fabrikanta Lazāra Rostovska pasūtījuma.


Lazāra Rostovska villa Peldu ielā 56 pirms dažiem gadiem.

Hramovs ēku par 110 000 eiro iegādājās 2016. gadā. To plānots pārbūvēt par viesnīcu. Atjaunotā ēka sastāvēs no trim daļām – koka, akmens un stikla. Arī šīs pārbūves projekta autors ir Agris Padēlis-Līns.


Hramovs portālam irliepaja.lv atzina, ka atjauno šos namus, jo "mīl pilsētu" un viņam patīk Liepājas "skaistās, vēsturiskās ēkas". Labs piemērs šajā ziņā viņam esot uzņēmējs Ivars Kesenfelds, "kurš atjaunojis daudzus Liepājas namus un no kura ir, ko mācīties, un kuram ir vērts līdzināties".

Kā zināms, Oļegs Hramovs ir ne tikai virknes Liepājas namu, bet arī futbola kluba "Liepāja" īpašnieks.