Ne viens vien liepājnieks pirms aizvadīto svētku brīvdienām, ejot garām Rožu laukumam, raustīja plecus neizpratnē, kāpēc lielajā kokā "iepiņķerējušās" baltas un sarkanas lentas.

Vismazāk šis skats raisīja asociācijas ar 4.maiju – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Drīzāk atgādināja izrotātu budistu svēto koku vai – vēl ļaunāk – lika domāt, ka noticis kāds vandālisma akts, saistīts ar Valsts karogu...

Taču brīnumainā kārtā jau tūlīt pēc brīvdienām – 2.maijā – vīri ar pacēlāju sarkanbaltās bantes rūpīgi piņķerēja ārā no valsrieksta koka zariem.

Kā skaidroja pilsētas Būvvaldes galvenā māksliniece Agita Ansule, par godu 4. maija svinībām šogad viens no pilsētā izrotātajiem objektiem bija arī Rožu laukumā esošais riekstkoks. Līdzīgi koks ticis rotāts arī 2015. gadā.

"Diemžēl šogad neveiksmīgu sakritību dēļ – jauns lentīšu materiāls un nelabvēlīgi laika apstākļi – rezultāts neizdevās vizuāli pievilcīgs," skaidroja Ansule.

2. maija rītā pieņemts lēmums lentītes noņemt.

Šo rotājumu vietā Rožu laukumā tika uzstādīts cits objekts –  telpisks "Auseklītis" ar Latvijas simtgades simboliku. Pēc Ansules sacītā, veicot noformējuma nomaiņu, papildu līdzekļi netika izlietoti.

Sagaidot 4. maiju, pilsēta rotāta ar dažādiem rotājumiem Klaipēdas  ielas un Ventas ielas krustojumā, rotājumi ir arī Ganību ielā pie "Circle K", Kurzemes skvērā un Jūras ielas sadalošajā joslā, tāpat pie Liepājas Universitātes (LiepU) kolonnām izkārti lielformāta karogi, izgaismots LiepU priekšlaukums un riekstkoks, Čakstes laukumā izkārti karogi.

Kopumā 4. maija svinībām par godu pie laternu stabiem un mastos izvietoti 170 karogi. Galvenais noformējuma vadmotīvs – simboli Latvijas karoga krāsās.

Pēc Būvvaldes iepirkuma komisijas lēmuma, līgums par pilsētas noformēšanu 4. maija ietvaros tika noslēgts ar SIA "First".

Līguma summa 4946 eiro.