Pēc renovācijas otrdien, 10.decembrī, ekspluatācijā pieņemta Liepājas Universitātes galvenā ēka Lielajā ielā 14, informē augstskola.

Projekta vadītājs Atis Egliņš-Eglītis aģentūrai LETA pauda gandarījumu par padarīto un atzina, ka pēc renovācijas darbiem Liepājas Universitātes ēka kļuvusi ne tikai estētiski pievilcīgāka un modernāka, bet arī mājīgāka.

"Nozīmīgi remontdarbi universitātes ēkā nebija veikti kopš 1958.gada. Pārmaiņas bija ļoti nepieciešams, un paveiktais ir ieguldījums ilgtermiņā," skaidroja Egliņš-Eglītis.

Kopš aprīļa sākuma universitātē noritējuši vērienīgi renovācijas darbi, kuru laikā ir atjaunotas laboratorijas, koplietošanas telpas un kāpnes, kā arī izveidotas automātiski atveramās durvis. Jaunu un uzlabotu izskatu ieguvušas auditorijas, ēkas gaiteņi un foajē. Universitātes telpas pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, izbūvējot gan uzbrauktuvi, gan liftu. Liepājas Universitātes galvenajā ēkā ierīkota arī mūsdienīga ugunsdzēsības sistēma un zibensaizsardzība, kā arī nomainīti elektrotīkli.

Renovācijas darbus veica būvniecības uzņēmums "Consortium RTS", ar kuru bija parakstīts līgums par renovācijas veikšanu 603 050 latu apmērā.

Projekta "Liepājas Universitātes infrastruktūras un mācību aprīkojuma modernizācija prioritāro virzienu studiju kvalitātes uzlabošanai, nodrošinot vienlīdzīgu iespēju principu un universālu vides pieejamību" kopējās izmaksas ir 1 837 772 lati, no kuriem 85% ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums. Liepājas Universitāte nodrošina līdzfinansējumu 7,5% apmērā, tāda paša apjoma līdzfinansējumu nodrošina arī Latvijas valsts.