Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros var doties ekskursijās, kas veltītas Liepājas iekšējiem ūdeņiem.

Sestdien, 8. septembrī no pulksten 16.00 līdz 18.00 liepājniekiem un viesiem būs iespēja doties divās aizraujošās ekskursijās, kas iepazīstinās ar šodienas dzīvi un senatnes mantojumu Liepājas Tirdzniecības kanāla malā un Liepājas ezerā.

Divu stundu garā ekskursija „Kanālmalas stāsti” domāta kājāmgājējiem, kas vēlas atklāt kanālmalas slēptās vērtības šodien un pagātnē. Ekskursiju vadīs Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja pieredzes bagātākie gidi Gunārs Silakaktiņš un Juris Raķis, un ekskursija iepazīstinās ar Liepājas ostas tapšanu, Tirdzniecības kanālu, Liepājas muitas mājas un dārza vēsturi, zudušajiem koka spīķeriem ar poētiskajiem nosaukumiem „Bezdelīga”, „Lācis”, „Palesandrs” un „Gandrs”, tramvaja tiltu un dzelzceļa tiltu, koku ostu un plostu piestātni. Ekskursija vēstīs par airēšanas un burāšanas klubiem, kā arī Cetiņjē restorānu, kas savulaik darbojās Attekas salā.

Ekskursijas sākums pulksten 16.00 promenādē pie SIA „Ervils” spīķera Vecā ostmalā 53, pieteikšanās pa tālruni 63480808, dalības maksa Ls 0,50 no personas.
 
Piedzīvojumu kāros un fiziski rūdītos „Sofijas laivas” aicinās divu stundu ekskursijā ar kanoe laivām „Ar laivu apkārt Attekas salai”. Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja izzināt Tirdzniecības kanālu, senās un jaunās ostas piestātnes, kā arī promenādi, tramvaja un dzelzceļa tiltus, kanālmalas spīķerus, Attekas salu un ezeru no ūdens puses. Ekskursijas dalībniekiem kažoki noteikti jāatstāj mājās, bet lietusmēteļi noderēs. Ekskursijas sākums pulksten 16.00 no Liepājas Jahtu ostas. Pieteikšanās pa tālruni 29339677, dalības maksa Ls 3,- no personas.
 
Šogad Eiropas Kultūras mantojuma dienas norisinās jau 18. reizi un ir veltītas Baltijas jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu kultūras mantojumam, tāpēc ekskursijas un citas Eiropas kultūras mantojuma dienu aktivitātes veltītas Tirdzniecības kanālam, kā arī Cietokšņa kanālam, Karostas kanālam, Liepājas ezeram un jūras klātbūtnei, kam ir nozīmīga loma pilsētas vēsturē, saimnieciskajā un politiskajā attīstībā.