Turpmāk tēlnieka Egona Peršēvica pretkara tematikai veltītais vides objekts atradīsies pļavā blakus topošajam restorānam "Pērles", kur to uz savas zemes ir uzstādījis tā jaunais īpašnieks.

Kritiķu ievērību guvusī skulptūra būs labi redzama visiem, kas mēros ceļa posmu no Liepājas līdz Bernātiem. Tā atrodas īsi pirms pagrieziena uz Bernātiem.

"Šobrīd šis darbs ir ārkārtīgi aktuāls. Brīdī, kad lielvalstis mērās ar saviem "ieročiem", mums ir jāatceras, kāds posts ir karš, un jāsaglabā vēss prāts, lai neiesaistītos "lielo puiku spēlēs". Man ir liels prieks, ka šī skulptūra patiesi aizrauj tās jauno īpašnieku. Māksliniekiem vienmēr lielu gandarījumu sagādā tas, ka viņu darbs kādam ir svarīgs," saka tēlnieks.

"Egona darbu pamanīju izstādē Liepājas muzejā. Jau tobrīd gribēju to redzēt savā pļavā. Pēc publikācijām presē sapratu, ka mākslinieks bija iecerējis atstāt skulptūru muzejam, taču, kad pirms pusotra mēneša ieraudzīju, ka tā atkal atrodas netālu no mākslas skolas, nolēmu painteresēties, kāda ir situācija.Tagad, manuprāt, šī skulptūra atrodas vietā, kur visreālistiskāk un reizē simboliskāk nolasās mākslas darba forma un saturs. Ir trāpīts precīzi," par to, kā nonācis līdz pirkumam, stāsta jaunais īpašnieks Ingus Krūmiņš.

2017.gada sākumā skulptūra tika veidota speciāli Latvijas Mākslas akadēmijas prorektora Andra Vītoliņa kūrētajai izstādei "Apgaismības nokrišņi", kas norisinājās Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". Sākotnēji tēlnieks tai devis nosaukumu "... un puikas akā mētā akmeņus". Skulptūra ir pirmās karā izmantotās atombumbas replika – veidota dabīgā izmērā pēc "Little boy" bumbas rasējuma, bumbas, kas 1945. gada 6. augustā tika nomesta virs Hirosimas.

Pateicoties šim darbam, tā autors tēlnieks Egons Peršēvics ne vien saņēma Liepājas Kultūras balvu 2017, bet kļuva arī par Liepājas laikmetīgās mākslas izstādes 2017 laureātu, kā arī par Gada liepājnieku 2017.