Atrast Liepājā kādu iestādi, dienestu vai organizāciju, kurai rūpētu bezpalīdzīgā stāvoklī esošs dzīvnieks, ir gandrīz neiespējami, šodien pārliecinājās portāls.

Pēc tam, kad portāls svētdien saņēma kāda liepājnieka e-pasta vēstuli ar klātpievienotām fotogrāfijām, kurās redzami divi gulbji „slidojam” kopā ar puikām, publicējām to – drīzāk kā jauku kuriozu, nekā saucienu pēc palīdzības.

Taču jau nākamajā e-pasta sūtījumā tas pats liepājnieks, otrreiz apciemojis abus putnus un aprunājies ar puikām, rakstīja, ka viens no abiem putniem, iespējams, ir ar lauztu kāju, arī otrs liekoties savārdzis.

Sapratām, ka jārīkojas, un zvanījām dzīvnieku patversmes vadītājai Anželai Dolmatovai. Vienīgais praktiskais ieteikums garās telefonsarunas laikā bija zvanīt uz Rīgas Zooloģiskā dārza filiāli Kalvenē, jo tur esot atsaucīgs vadītājs (?!). Dolmatova arī minēja, ka par savvaļas dzīvniekiem atbildīgs inspektors esot Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Piezvanot uz šo dienestu, veterinārā inspektore Aivita Vītoliņa atzina, ka „situācija ir jārisina”, taču tā esot pašvaldības kompetence. Pēc Vītoliņas sacītā, PVD atbildībā esot tie savvaļas dzīvnieki, kas tiek turēti iežogotās teritorijās vai platībās, kā arī, ja ir aizdomas par iespējamu infekcijas slimību.

Sazinājāmies arī Dabas aizsardzības pārvaldes inspektoru Andri Maisiņu, taču šā dienesta kompetencē rūpes par dzīvniekiem vispār neietilpstot.

Maisiņš vienīgi izteica savu personīgo viedokli, ka šādi traumēti putni parasti kļūt par barību citiem, piemēram, jūras ērglim, jo „tāda ir daba”.

Maisiņš arī uzsvēra, ka atbildība par gulbjiem, kuri, riskējot ar dzīvību palikuši ziemot šeit, jāuzņemas tiem liepājniekiem, kuri viņus „baroja, glaudīja, pieradināja”.

Neticot, ka Liepājā tomēr nav iespējams atrisināt situāciju, kad jāglābj, iespējams, ievainots putns, zvanījām uz pašvaldības Vides un veselības daļu.

Dabas aizsardzības speciāliste Alda Damberga apstiprināja, ka likums nosaka sodu par dzīvnieka atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī un ka starp domi un SIA „EKO Kurzeme” noslēgtajā līgumā paredzēts, ka Liepājas dzīvnieku patversmei jādod patvērums jebkuram ievainotam dzīvniekam.

Tomēr portāla zvanu Damberga neatzina kā oficiālu pieteikumu, uz kuru nekavējoties jāreaģē, jo neviens no portāla darbiniekiem nevarēja apstiprināt, ka ir bijis situācijas aculiecinieks.

Tāpēc lūgums cilvēkam, kurš mums sūtīja fotogrāfijas un e-pastus, kā arī citiem, kuri var apliecināt, ka putns tiešām klibo – zvaniet uz domes Vides un veselības daļu: 63404745 vai 63404744, lai varam putniem palīdzēt!

Vēl tikai gribam piebilst, ka šis ir kārtējais gadījums, kas pierāda – arī Liepājā ir vajadzīga „dzīvnieku policija”, kas var reaģēt uz jebkura liepājnieka zvanu, pārbaudīt faktus un rīkoties!

Tā nav normāla situācija, ja ir jāmeklē palīdzība, apzvanot neskaitāmas iestādes, kas sūta cita pie citas.