Trīs dienas februāra nogalē Vides izglītības fonds kopā ar Ropažu vidusskolu un pirmsskolu "Annele" īstenoja nu jau trešo ekoskolu Ziemas forumu.
Tas pulcēja 200 dalībniekus – skolotājus un skolēnus no vairāk nekā 70 izglītības iestādēm, kas iesaistījušās ekoskolu programmā. Liepāju forumā pārstāvēja pirmsskolas izglītības iestādes "Dzintariņš" un "Kāpēcītis."
Ekoskolu vides forums ir izglītojošs pieredzes apmaiņas pasākums ekoskolu pārstāvjiem, kura ietvaros notiek apmācības un praktiskas nodarbības, kas sniedz iespēju dalīties pieredzē par vides izglītības īstenošanu, veido izpratni par ekoskolu programmu un palīdz saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību.
Ekoskolu forums ir iespēja iepazīt citam citu, gūt jaunas zināšanas, daloties pieredzē, kā arī rast papildus motivāciju un iedvesmu dzīvot videi draudzīgi gan savās skolās, gan ikdienā.
Galvenās foruma tēmas – bioloģiskā daudzveidība un atbildīgs pārtikas patēriņš, sasaistot foruma aktivitātes ar šā gada lielākajiem projektiem, kuros piedalās kopumā vairāk kā 60 ekoskolas Latvijā, ar starptautisku bioloģiskās daudzveidības projektu, kas aicinās iepazīt dabas daudzveidību pirmsskolu un sākumskolu audzēkņiem, un projektu "Ēdam atbildīgi!", kurā caur dažādām aktivitātēm un izglītojošiem materiāliem programma informē par globāliem izaicinājumiem un to nozīmi vietējā līmenī.
Foruma pirmajā dienā dalībnieki piedalījās izglītojošās darbnīcās kopā ar Vides SOS aplikācijas veidotājiem un Energoefektivitātes centra ekspertiem, un devās piedzīvojumos iesvētību trasē Ropažu apkārtnes mežos un purvos, kamēr pedagogi dalījās pieredzē vides izglītības īstenošanas praksēs.
Otrajā dienā dažādas izglītojošas nodarbības – Pasaules dabas fonda pārstāvji stāstīja par lauksaimniecības ietekmi uz vidi, biedrības "homo ecos" aktīvisti – par pārtikas patēriņa saistību ar klimata pārmaiņām un Dita Lase – veģetārās uztura skolas Vegus.lv vadītāja un forumos jau iemīļota lektore – par dabai draudzīgu gatavošanu. Citās nodarbībās tika runāts par tādām tēmām kā biodaudzveidības veicināšana, ekoloģiskā lauksaimniecība, upju piesārņojuma cēloņi un dabas vērošanas nozīme.
Pēc tam sekoja iespēja pārbaudīt jauniegūtās zināšanas sacensībās un diskusijās – radoši izpausties prasmju darbnīcās, gūstot vērtīgu pieredzi veselīgā ēst gatavošanā, argumentācijas, mākslā, komunikācijas, tehnoloģiju, dārzniecības, dabas izziņas un daudzās citās darbnīcās. Par jautrību un zaļiem jokiem rūpējās Mario un improvizācijas teātris "Impro Zoo".
Iedvesmoti ar jaunām zināšanām un prasmēm, gatavi tās likt lietā ikdienā un dzīvot videi draudzīgi.
Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau vienpadsmit gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas gandrīz 200 izglītības iestādes, bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk kā 46 000 skolu.
Programmu Latvijā īsteno Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education – FEE International) programmu darbību un attīstīšanu.