Nobeigumam tuvojas bijušās "Rietumu radio" mītnes vietas – ēkas Zivju ielā 2a – nojaukšana, kas ļaus skatīt Valsts kultūras pieminekli – 17.gadsimta ostas noliktavu.

Kā portālu informēja noliktavas īpašnieces – SIA "Warehouse properties" – valdes loceklis Andis Deņisovs, darbi rit saskaņā ar būvvaldē apstiprināto būves demontāžas projektu, un padomju laikos nelegāli aizbūvētā vārtrūme jau tuvākajās nedēļās būs atbrīvota. Ikviens, kas vēlēsies, varēs ne tikai redzēt, bet arī pieiet klāt valsts nozīmes kultūras piemineklim – unikālai 17.gadsimta ostas noliktavai, un izpētīt katru detaļu.

"Būves nojaukšana ir priekšnosacījums, lai veicinātu pieejamību piemineklim. Taču pieminekļa statuss arī uzliek pienākumus un liek domāt, ko drīkst darīt šajā ēkā, ko ne. Esam iesnieguši visus nepieciešamos dokumentus pieminekļu inspekcijai, tagad gaidām atbildes. Tad arī varēsim izlemt, vai noliktavas (faktiski divu, kopā sabūvētu noliktavu) ēkā rīkot izstādes, iekārtot veikalu vai kā citādi darīt to vēl vairāk publiski pieejamu, arī "Warehouse properties" dibinātājs Mikaels Skadhauge ir ieinteresēts to darīt," saka Deņisovs, piebilstot, ka pārsteigties gan negribot, jo "viss, kas darīts ātri un steigā, ne vienmēr ir labi darīts".

Noliktava Kungu ielā 9 (iepriekš Zivju 4/6 un Zivju 8/10) atrodas iekšpagalmā starp Zivju ielu un Kungu ielu, un ilgu laiku bija paslēpta garāmgājēju acīm – no Rožu laukuma puses un Kungu ielas puses pagalmu aizsedz žogs, bet no Zivju ielas puses – padomju laikos vārtrūmē iebūvēta vienstāva piebūve ("Rietumu radio" iepriekšējā mājvieta).