Nākamnedēļ Liepājas Centrālkapos plānots pabeigt daļu no šovasar veiktajiem padomju armijas karavīru apbedījuma vietu rekonstrukcijas darbiem.

Tā "Rietumu Radio" informēja Liepājas Kapsētu pārvaldes vadītājs Uldis Stelmakers, raksta LETA.

Kā informēja Stelmakers, rekonstrukcijas laikā Centrālkapos divās apbedījuma vietās notiek vairāku memoriālo plākšņu un kapavietu apmaļu nomaiņa, celiņu bruģēšana ar betona bruģakmeņiem, teritorijas labiekārtošana un citi darbi. Šovasar līdzīgi darbi, tikai mazākā apjomā, jau veikti Liepājas Līvas kapsētā, un tos finansējot Krievijas puse.

Darbu pasūtītāju, kā arī rekonstrukcijas izmaksas Stelmakers nevarēja nosaukt. Viņš informēja, ka darbi notiek saskaņā ar 2007.gada Latvijas un Krievijas Federācijas valdību vienošanos par Latvijas apbedījumu statusu Krievijas Federācijas teritorijā un Krievijas apbedījumu statusu Latvijas Republikas teritorijā.

Kā informēja Stelmakers, pēdējo desmit gadu laikā lielāki remontdarbi Liepājas kapsētu padomju armijas karavīru apbedījuma vietās nav veikti. Liepājas Kapsētu pārvalde ikdienā nodrošinot karavīru kapavietu apkopšanu.

Ar rekonstrukcijas darbu veicējiem Liepājas Kapsētu pārvalde vienojusies, ka darbi kapsētās netraucēs bēru ceremoniju norisi.