Otrdien, 27.oktobrī, pulksten11 Liepājas domē notiks reģionālā publiskās apspriešanas sanāksme par Valsts ilgtermiņa tematisko plānojumu Baltijas jūras piekrastei.

Par to aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Lai kopīgi plānotu piekrastes attīstību ilgtermiņā, VARAM oktobra vidū sāka Valsts ilgtermiņa tematiskā plānojuma Baltijas jūras piekrastei publisko apspriešanu, kas ilgs līdz 25.novembrim. Sanāksmes notiks, lai iesaistītu pēc iespējas plašu institūciju, pašvaldību un organizāciju loku.

Publiskajā apspriešanā plānots pārrunāt piekrastes publiskās infrastruktūras tīkla attīstību. Tāpat notiks diskusija par jaunu savienojumu radīšanu, starptautisku velomaršrutu un gājēju ceļu attīstīšanu. Ar mērķi līdzsvarot ekonomisko attīstību un vides aizsardzību, domājot arī par iespējām vienota tūrisma piedāvājuma izveidei un vietu attīstības potenciāla izmantošanu piekrastē, plānots diskutēt par 55 attīstāmām vietām piekrastē.

Interesenti ir gaidīti reģionālajās publiskās apspriešanas sanāksmēs, kas norisināsies šodien plkst.11 Liepājas domē, 28.oktobrī plkst.11 Ventspils bibliotēkā, 3.novembrī plkst.11 Jūrmalas pilsētas domē un 5.novembrī plkst.16 Saulkrastu novada domē.

Publiskās apspriešanas laikā ikvienam ir iespēja līdzdarboties plānojuma pilnveidē, sūtot priekšlikumus elektroniski, par ko informācija pieejama VARAM tīmekļa vietnē, kā arī sūtot pa pastu uz VARAM Peldu ielā 25, Rīgā, LV-1494, Latvijā, ar norādi - "Par Piekrastes plānojumu".