Brauciens pa Papes ezeru, ko sestdien organizēja Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes administrācija, pulcēja kuplu laivotgribētāju pulku.

Ceturtais un pēdējais no Latvijas dabas aizsardzības simtgadei veltītajiem pārgājieniem bija pulcējis visvairāk dalībnieku – teju pussimtu. Par kavēkli nekļuva pat spēcīgais negaiss, kas sestdien rīta pusē īpaši neganti plosījās Rucavas pusē – Kalnišķos un Papē (šosejas malā netālu no Paipju dambja zibens saspertie augstsprieguma stabi tam bija viena no liecībām). Pēc lietus gāzes laiks nomierinājās, noskaidrojās, un bija tieši tāds, lai pat iesācēji bez bailēm sēstos kanoe laiviņās.  

Laivās iekāpuši Kalnišķos, pie savvaļas zirgu aplokiem, laivotāji īrās pāri ezeram gan pa gludu ūdens spoguli, gan cauri ūdensrožu “pļavām” un doņu un niedru mūžamežos izpļautiem tuneļiem. Maršruta kopējais garums bija deviņi, desmit kilometri.

Pārgājiena dalībnieki paldies teica Rucavas novada domei par pīrāgiem un kvasu, Papes dabas fondam un “Sofijas laivām”, kas dalībniekus nodrošināja ar laivām, bez kurām nu nekādi šis pārgājiens nebūtu varējis notikt, un, protams, galvenajam organizatoram Andrim Maisiņam.