Zemesgabala, kurš atrodas pa vidu pašvaldībai piederošajai teritorijai un traucēja labiekārtot skvēru pie bijušā Liepājas tehnikuma, īpašniece piekritusi to pārdot par saprātīgu cenu.

Ar šādu paziņojumu ceturtdien, 7.maijā, klajā nāca domes izpilddirektors Edgars Rāts. Summa, par kādu zemesgabalu varētu iegādāties ir 16 tūkstoši eiro, kas ir vienāda ar kadastrālo vērtību. Tā kā īpašniecei ir divus tūkstošus liels nodokļa parāds, faktiski pašvaldībai būs jāmaksā vēl mazāk.

Pēc domes Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītāja Māra Egmaņa sacītā, pārrunas ar īpašnieci ilgstot jau gadu, un iepriekš viņa prasījusi 50 000 eiro, savukārt sertificēts vērtētājs nosaucis summu 27 000.

Teiktais deputātus pārliecināja, un arī Finanšu pārvaldes vadītājs Ronalds Fricbergs piekrita rast iespēju nepieciešamo summu sameklēt – visticamāk, samazinot pašvaldības kredītu procentu maksājumiem rezervēto finansējumu, kas bijis ieplānots ar uzviju.

Skvēru iecerēts labiekārtot un nosaukt Berči vārdā.

Portāls jau rakstīja, ka februārī deputāti akceptēja līdzekļu piešķiršanu skvēra labiekārtošanai pie Liepājas universitātes ēkas (bijušais Liepājas tehnikums) Kr.Valdemāra ielas un Republikas ielas stūrī.

Taču pēc tam izrādījās, ka daļa no skvēra teritorijas nav pašvaldības, bet privātpersonai piederoša zeme.

Kā skaidroja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, šovasar vienīgi plānots papildus sakārtot ietvju posmus ap šo skvēru.