Sestdien, 18.jūnijā, pulksten 12 pie Beberliņu ūdenskrātuves atklās jauno piedzīvojumu parku "Tarzāns". Pasākumā piedalīsies domes vadība un parka veidotāji, bet plānotais koncerts ir atcelts.

Par to aģentūru LETA informēja SIA "Liepājas Tarzāns" pārstāve Margarita Teivāne.

Jaunajā Liepājas piedzīvojuma parkā ir izveidotas piecas dažādas sarežģītības trases – zaļā, zilā, sarkanā, melnā un bērnu trase – ar 77 šķēršļiem. Tāpat piedzīvojumu parka apmeklētājiem būs pieejams arī 330 metrus garš nobrauciens pāri Beberliņu ūdenskrātuvei, kas, pēc ieceres autoru teiktā, būs Latvijā līdz šim garākais šāda veida nobrauciens pa trosi.

Zilā trase veltīta liepājniekiem, uzsverot populāru Liepājas un Liepājas apkārtnes mūziķu un sportistu – Ivo Fomina, Ulda Marhilēviča, Paula Jonasa, Kristapa Porziņģa un Māra Verpakovska – nodarbošanos. To, kādi būs šiem cilvēkiem veltītie un speciāli veidotie šķēršļi, ikviens apmeklētājs aicināts novērtēt un izbaudīt klātienē.

Viena no trasēm ir speciāli piemērota bērniem vecumā no trim līdz sešiem gadiem, bet pārējās četras ir dažādu grūtības pakāpju trases, kas paredzētas pieaugušajiem un bērniem no septiņu gadu vecuma. Bērnu trase izveidota aptuveni viena līdz pusotra metra augstumā, lai nepieciešamības gadījumā vecāki var bērnam palīdzēt, savukārt pieaugušo trases izveidotas no četru līdz 15 metru augstumā. Katra trase ir aptuveni 150 metrus gara, bet melnās trases garums sasniedz 250 metrus.

Sākotnēji piedzīvojumu parka aprīkojums būs pieejams 70 interesentiem, bet, izvērtējot apmeklētāju plūsmu, aprīkojuma skaitu pēc nepieciešamības varēs palielināt līdz 100. Lai izvairītos no negadījumiem, piedzīvojumu parks aprīkots ar jaunākās paaudzes Šveices firmas "Kanopeo" drošības sistēmu, ko šķēršļu pastaigas laikā nav iespējams patvaļīgi atāķēt no drošības troses.

Beberliņu atpūtas vietā brīvo laiku varēs pavadīt ne tikai aktīvās atpūtas cienītāji, bet arī tie, kuri vēlēsies mierīgi izbaudīt dabas skatus Beberliņu kāpā. Parka teritorijā būs pieejamas arī piknika vietas ar galdiem un soliņiem.

Piedzīvojumu parka projektu Liepājā īstenoja "Liepājas Tarzāns" – 2015.gada novembrī dibināts uzņēmums, kura dibinātājs un valdes loceklis Ivars Ciaguns ir arī Siguldas piedzīvojumu parka "Tarzāns" izveidotājs. Uzņēmums "Liepājas Tarzāns" Liepājas mazo un vidējo komercsabiedrību projektu konkursā saņēma pašvaldības līdzfinansējumu 7900 eiro apmērā labierīcību, kā arī inventāra izsniegšanai paredzētās servisa ēkas izveidei un videonovērošanas sistēmas uzstādīšanai.