Sakarā ar ārkārtas situāciju valstī saistībā ar koronavīrusa izplatību un ar to saistītiem izplatības ierobežošanas pasākumiem, no 20. marta Liepājā ir slēgti publiski pieejamie bērnu rotaļu laukumi. 

Lai arī tie ir norobežoti ar brīdinājuma lentām, tomēr policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka daudzviet tie tomēr tiek izmantoti, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Signe Šteinberga.

Policija atgādina, ka par šo noteikumu neievērošanu tiek paredzēta atbildība  - Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka  par policijas vai VUGD uzstādīto barjeru, novilkto lenšu vai citādu norobežojumu patvaļīgu šķērsošanu vai pārvietošanu, kā arī par šo norobežojumu tīšu bojāšanu vai iznīcināšanu piemērojams naudas sods līdz 280 eiro.

Iepriekš ziņots, ka šāds lēmums pieņemts, jo laikā, kad bērni daudz laika pavada mājās un ir brīvs laiks, rotaļu laukumos ik dienas pulcējas daudz bērnu un nav iespējams nodrošināt aprīkojuma dezinfekciju.

Ņemot vērā, ka infekciju izraisošais koronavīruss izplatās arī netiešu kontaktu ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, ir būtiski izvairīties no publiski pieejamiem priekšmetiem, kas nav dezinficēti.

Būsim atbildīgi, sargāsim savu un savu bērnu veselību! Bet par ierobežojumu neievērošanu lūgums  ziņot zvanot 110!