Arhitektūras dienu galvenie notikumi notiek tieši šajā, oktobra pēdējā nedēļā, portālu informēja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Apmeklētājiem šobrīd jau skatāmas dažas izstādes, vairākas vēl tiks atklātas.

Trešdien, 29. oktobrī, pulksten 16 Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas (LDMV) zālē notiks RTU un LDMV arhitektūras un interjera specialitāšu mācību darbu izstāde „Arhitektūras vingrinājums” atklāšana Alejas ielā 20. Izstāde būs skatāma līdz novembra beigām.

Savukārt ceturtdien, 30. oktobrī, pulksten 15 A. Pumpura ielā 5 notiks izstādes „Rekonstrukcija 2014. Agris Padēlis-Līns. Viena arhitekta dzīve” atklāšana. Arhitekts, kurš daudz strādājis arī savai dzimtajai pilsētai, izstādei gatavojas ļoti rūpīgi, tāpēc varam gaidīt, ka tā būs multimediāls notikums. Šī izstāde būs pieejama līdz 28. novembrim.

Vēl šonedēļ no 30.oktobra  un līdz 7. novembrim Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas skatlogos Zivju ielā 7 būs apskatāmi metu konkursa  „Egona Līva un Olafa Gūtmaņa piemiņas vieta Liepājā” labākie darbi.

Liepājas olimpiskajā centrā (LOC) ir skatāmi metu konkursa darbi „Baltijas termālā baseina parks Liepājā, Pērkones ielā 32” – šī izstāde turpināsies līdz 2. novembrim.
 
Liepājas domes ēkā izvietoti pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu audzēkņu darbi ar kopīgu nosaukumu „Superideja”. Bērni ir izveidojuši maketus, kuros vizualizējuši savas domas par Liepājas lidostas nākotni, vēsturiskā mantojuma saglabāšanu, pludmales un parka atpūtas kompleksu un arhitektūras ainavas izmaiņām. Šī izstāde turpināsies līdz 31. oktobrim.

Nedēļas nogalē, piektdien, 31. oktobrī, pulksten 11 LOC Saules zālē notiks Berči lasījumis par kūrortu un ūdens malu arhitektūru un dizainu, vēsturi un mūsdienām. Lasījumos uzstāsies Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, Jūrmalas pilsētas muzeja galvenā vēstures speciāliste Inga Sarma, Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, Mākslas akadēmijas docents Rihards Pētersons, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors Jānis Krastiņš, arhitekts plānotājs Uģis Kaugurs, arhitekti Jānis Dripe un Dainis Bērziņš.

Jau vēstīts, ka desmito reizi Liepājā oktobrī notiek Arhitektūras dienas, ko organizē pilsētas būvvalde. Šāgada devīze ir „Pilsētas spēks – ūdens”.

„Jebkura ostas pilsēta ir tieši atkarīga no ūdens. Liepājas bagātības ir ne tikai ezers un jūra ar kilometriem garajām krastmalām, bet arī dzīļu ūdens. Apzinoties šīs iespējas, pēdējos gados aktualizējusies vēlme attīstīt pilsētu kā kūrortu, tāpēc arī Arhitektūras dienās uzsvaru liekam uz ūdens spēku – atveseļot, dziedināt un vienkārši relaksēt,” devīzi skaidro Gunta Šnipke, Vecliepājas rajona arhitekte, arhitektūras dienu projekta vadītāja.