Sestdien, 21. jūlijā, ar svinīgo lentas griešanu un skeiteru paraugdemonstrējumiem notika rekonstruētā Liepājas skeitparka atklāšana.

Laukumu atklāja biedrības "NNN" vadītājs Dagnis Drullis, biedrības "Old School Guys" vadītājs Ainārs Jermačenko un domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

"Šis ilgi gaidītais brīdis ir klāt! Vai tiešām tas ir sapnis? Nē, tā ir īstenība, tā ir pilsēta, kurā piedzimst vējš, tā ir Liepāja, kas vienmēr izceļas ar ko īpašu, šoreiz ar jaunu skeitparku - lielāko, labāko treniņbāzi un pirmo speciālo slaloma celiņu Latvijā kopš neatkarības atgūšanas. Esam gandarīti par paveikto. Paldies Liepājas domei, Sporta pārvaldei, Komunālajai pārvaldei, parka būvniekiem un visiem, kas šeit pielikuši savu roku. Mēs jau sen to bijām pelnījuši!", atklājot skeitparku savā uzrunā sacīja Ainārs Jermačenko.

Jau pēc atklāšanas, laukumā divu dienu garumā norisināsies sacensības tādās disciplīnās kā "skateboard", "inline", MTB un BMX. Sacensībās piedalīsies gan paši liepājnieki, gan viesi no citām Latvijas pilsētām. Paralēli norisināsies arī "Baltijas jūras kauss 2012" skeitborda slalomā.

"Man ir patiess prieks, ka šodien šeit Liepājā atklājam lielāko ārtelpas neslīdošā finiera klājuma skeitparku Latvijā. Novēlu jauniešiem šajās sacensībās veiksmi un skatītājiem daudz interesantu un aizraujošu momentu, sacensības vērojot", vēlēja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Jau otro gadu slaloma sacensībā piedalās arī cilvēki ar īpašajām vajadzībām, kuri ratiņkrēslos centās pēc iespējas ātrāk apbraukt uz celiņa izvietotos šķēršļus. Kā stāsta A. Jermačenko, mērķis šīm sacensībām ir iekļaut cilvēkus ar īpašajām vajadzībām sabiedriskajā dzīvē un ļaut viņiem justies pilnvērtīgiem.

Kā apgalvo uzņēmuma "Mind Work Ramps" radošais direktors Mārtiņš Sleja, Liepājas skeitparkā vienlaicīgi varēs nodarboties ap 30 ekstrēmā sporta veida cienītāju. Skeitparka iekārtojums ļaus trenēties gan iesācējiem, gan profesionāļiem.

Skeitparkā jaunieši varēs pilnvērtīgi nodarboties gan ar skeitborda slalomu, jo šim mērķim ir izveidota jauns 100 metrus garš slaloma celiņš, gan trenēties uz rampām, izmantojot skrituļslidas, skrituļdēļus, skrejriteņus, BMX un kalnu riteņus jeb MTB.