Pavisam drīz noslēgsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Liepājas 1.daļas depo rekonstrukcija, kas varēja notikt pateicoties ASV sniegtajai palīdzībai.

VUGD Liepājas 1.daļas 1.posteņa komandieris Vidmants Jonkus portālam izrādīja gandrīz pilnībā rekonstruēto depo un pastāstīja, ka galvenais uzdevums bijis pielāgot telpas jauniegādātajai tehnikai.

Tehniskā bāze pastāvīgi tiek atjaunota, un jaunajām, pārsvarā "Scania" un "Renault" ražotajām ugunsdzēsības automašīnām, kuras nomainījušas kādreiz ierastos vēl padomju laikos ražotos "ZIL", vēcā depo telpas nav bijušas piemērotas griestu augstuma dēļ.

Pašlaik veikta depo padziļināšana, lai jaunie auto bez problēmām varētu iebraukt. Tāpat veco divviru koka durvju vietā, iebūvētas jaunas – automātiski paceļamas.

Vidmants Jonkus stāsta, ka šāds uzlabojums ļaus ietaupīt laiku, izbraucot uz ugunsnelaimju vietām, jo ugunsdzēsēju darbā nereti katra sekunde var izšķirt daudz.

Uzstādīti arī jauni apgaismes ķermeņi un veikts depo kosmētiskais remonts. Paredzēts ierīkot arī jaunu ventilācijas iekārtu.

ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecība Eiropā sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā šogad pabeigs būvniecības projektus astoņos Latvijas VUGD depo ar kopējo vērtību 2,3 miljoni ASV dolāru (apmēram 1,15 miljoni latu). Strenčos, Valkā, Gulbenē, Līvānos, Ķeipenē un Aizkrauklē remonts ir jau pabeigts, renovācija vēl turpinās Liepājā un Ventspilī.

Pēc projektu pabeigšanas ASV Vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs ir ieplānojis vairākus jaunus projektus sadarbībā ar Latvijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Februāra sākumā jau uzsākta rekonstrukcija Kuldīgā, kur paredzēts atjaunot šobrīd neizmantotās Kuldīgas slimnīcas telpas, lai tur izvietotu Kurzemes reģionālo vadības un dispečeru centru.