No 11.augusta līdz 19.septembrim tirdzniecības centra "Kurzeme" 3. stāvā  apskatāma Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) veidotā ceļojošā izstāde “Skaistie un bīstamie augu kaitnieki", informē TC “Kurzeme" mārketinga vadītāja Alīna Skangale.

Aizvadītais gads tika pasludināts par Starptautisko augu veselības gadu, kam par godu Latvijā norisinājās dažādi pasākumi. Viens no šādiem pasākumiem ir Valsts augu  aizsardzības dienesta (VAAD) izveidotā ceļojošā izstāde “Skaistie un bīstamie augu kaitnieki" par dabā un dārzos sastopamajiem augu kaitēkļiem un slimībām.

Izstādē apskatāmas meža entomologa Dr. biol. Agņa Šmita lielformāta fotogrāfijas ar augiem bīstamo kukaiņu tuvplāniem, kā arī apkopota informācija par augiem bīstamiem karantīnas organismiem, kas sastopami Latvijā un pasaulē.

Kaitēkļi, slimības, bakterija, vīrusi un mikroskopiskās sēnes var būt nāvējošs drauds augiem. Klimata pārmaiņas vai cilvēku neapdomīga rīcība var veicināt augiem bīstamo organismu izplatību, un tie var radīt lielus postījumus videi, ekonomiskus zaudējumus lauksaimniecībai un mežsaimniecībai.

Izstādes mērķis ir aicināt sabiedrību aizdomāties par augu veselības nozīmi un mudināt ikvienu rīkoties tā, lai neradītu draudus augiem Latvijā, piemēram, nevest no ceļojumiem “zaļos suvenīrus"- augus, sēklas, augļus un ziedus, nepasūtīt internetā augus bez fitosanitārā serifikāta vai augu pases, neiegādāties nepārbaudītus augus vai sēklas.

Interesenti aicināti apskatīt izstādi līdz 19. septembrim tirdzniecības centra “Kurzeme" 3. stāvā.