Sakoptāko namu konkursa „Liepāja pucējas” žūrija piektdien, 7. septembrī, devās pie konkursa laureātiem, lai sveiktu un pasniegtu dāvanas.

Žūrija par šā gada laureātiem atzinusi piecas privātmājas, četras daudzdzīvokļu mājas un vienu iestādi – bērnudārzu „Gulbītis”. Vēl trim čakliem saimniekiem žūrija izteica atzinību par teritorijas labiekārtojumu – apzaļumošanu un krāšņām puķu dobēm.

Namu apsaimniekotājiem vai īpašniekiem žūrijas priekšsēdētājs, domes izpilddirektors Edgars Rāts kopā ar pārējiem žūrijas locekļiem pasniedza īpašu atzinības plāksnīti, ko piestiprināt pie ēkas fasādes, pilsētas karogu un kliņģeri.

Pie Klaipēdas ielas daudzdzīvokļu ēkām žūrijai pievienojās arī domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ar svītu, kurš māju pārvaldniecei Evijai Zemelei dāvināja grāmatu "liepājiņa" un pasniedza Liepājas karogu.

Priekšlikumus iedzīvotāji varēja iesniegt līdz 24. augustam. Arī konkursa žūrijas locekļi apbraukāja pilsētu un meklēja iespējamos kandidātus.

Kopumā konkursam šogad bija pieteikts vairāk nekā 50 dažādu ēku, bet tikai 13 objekti bija pieteikti, izmantojot domes mājas lapu.

No kopējā pieteikto ēku skaita žūrija atlasīja 26 iespējamos pretendentus, kurus tad atkārtoti vērtēja dabā, kamēr noteica laureātus, kā arī papildu atzinību pelnījušos.

Sakoptākie nami un teritorijas tika vērtēti pēc konkursa nolikumā apstiprinātajiem kritērijiem: objekta sakoptība kopumā, mazo arhitektūras formu tehniskais stāvoklis un sakoptība, apstādījumu un labiekārtojuma kvalitāte, visu arhitektūras elementu un teritorijas stilistiskās vienotība, ideju un izmantoto materiālu oriģinalitāte u.c.

Konkursa nolikums paredz, ka netiek vērtētas ēkas un teritoriju daļas, kas atrodas aiz augstiem vai necaurredzamiem žogiem.

Sakoptākos Liepājas namus – iepriekšējo gadu konkursu uzvarētājus – iespējams apskatīt Liepājas domes mājas lapā sadaļā "Foto".

Konkurss šogad notika 12. reizi.

Uzziņa
Sakoptāko namu konkursa „Liepāja pucējas 2012” laureāti

Privātmājas
Talsu 41A        
Cenkones 28
Ventspils 50    
Dārtas 26    
Arnolda 19    

Iestādes
E. Rimbenieka 1 – pirmsskolas izglītības iestāde „Gulbītis”    

Daudzdzīvokļu ēkas
Klaipēdas 100
Klaipēdas 100 A
Klaipēdas 102        
Klaipēdas 102 A   
    
Īpaša žūrijas atzinība par apkārtnes sakopšanu un labiekārtošanu
Vītolu 12/16 – zvērinātas advokātes Ināras Freidenfeldes birojas  
Lazaretes 2 – daudzdzīvokļu ēka
Kuģinieku 13 – daudzdzīvokļu ēka