Sestdien, 28.aprīlī, no pulksten 9 līdz 15 Liepājā, tāpat kā visā Latvijā, notiks Lielā talka. Pašvaldība aicina liepājniekus piedalīties vides sakopšanā, palīdzot pilsētai kļūt vēl sakoptākai.

Tāpat Lielās talkas laikā pašvaldība nodrošinās iedzīvotāju savākto zaļo atkritumu nogādāšanu atkritumu poligonā bez maksas.
 
Jau vairāki darba kolektīvi un domubiedru grupas izteikušas vēlmi strādāt dažādās pilsētas vietās. Talkošanas vietu var pieteikt līdz 27.aprīlim, sazinoties ar Lielās talkas koordinatori Liepājā Daci Liepnieci, zvanot pa tālruni: 63404745 vai  29188499, kā arī rakstot uz e-pastu: dace.liepniece@liepaja.lv.

Potenciālās talkas vietas var apskatīt kartē šeit: talkas vietas Liepājā vai pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv šeit.

Talkas dienā jebkurš entuziasts varēs pievienoties jau kādai no reģistrētajām talkas vietām.

Talkas dienā pilsētā būs pieejami divi publiskie atkritumu savākšanas konteineri, kur katrs talcinieks varēs nogādāt savāktos talkošanas atkritumus.
• Oskara Kalpaka ielā, pie 15. vidusskolas,
• Tosmarē, Sila ielā 2A.
 
Uz atkritumu poligonu “Ķīvītes”, Grobiņā,  talcinieki arī paši varēs nogādāt savus zaļos atkritumus – tos talkas dienā pieņems bez maksas. Atgādinām, ka zaļie atkritumi jeb dārzu un parku atkritumi sastāv no koku lapām, zāles un koku zariem.

Tāpat iepriekš izdalītos sarkanos atkritumu maisus talcinieki varēs atstāt to ielu malās, kas ir iekļautas atkritumu savākšanas mašīnu maršrutā, kas nosedz visu pilsētu. Lūgums iedzīvotājiem ievērot šo maršrutu un uz citām ielām atkritumu maisus neatstāt.  Skatīt: atkritumu savākšanas maršrutu un konteineru vietas.

Talkas dienā Komunālās pārvaldes un pašvaldības aģentūras "Nodarbinātības projekti” transports regulāri pa noteikto maršrutu brauks un savāks noliktos pilnos atkritumu maisus, pēc tam tos aizvedīs uz atkritumu poligonu. Savukārt lielajos konteineros izmestie atkritumi uz poligonu tiks aizvesti tuvāko dienu laikā pēc talkas.  

Speciālos talkas maisus talku organizētāji var saņemt Komunālajā pārvaldē, Uliha ielā 44, iepriekš sazinoties ar komunālās nozares vadītāju Juri Muskatu, zvanot pa mobilo tālruni: 26573765.

Papildu informācijai par Lielās talkas aktivitātēm skatīt www.liepaja.lv un www.talkas.lv.