Papildināts. Pašvaldība 27.aprīlī plāno gadskārtējo pavasara talku, kad nāksies savākt arī daudzviet nelegāli izgāztos sadzīves atkritumus.

Slavējamu centību jau parādījusi domes deputāte Ludmila Rjazanova, kas pašvaldības dienestus un amatpersonas informējusi par vairākām nelegālām sadzīves atkritumu izgāztuvēm, turklāt paradoksāli, ka tās atrodas blakus vienai no atkritumu apsaimniekošanas kompānijām – "Eko Kuzeme".

"Pievēršu jūsu uzmanību sadzīves atkritumu "poligoniem" pilsētas teritorijā. Šīs kaudzes ir Ezermalas ielā, blakus "Eko Kurzeme"," savā vēstulē domes izpilddirektora vietniekam Mārtiņam Tīdenam un Vides nodaļas vadītājai Dacei Liepniecei norāda deputāte.

Rjazanova norāda, ka "tās ir sekas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas organizēšanai pilsētā":

"Kāds gribētu samazināt savus izdevumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, piegružo teritorijas, kur neviens neredz. Šādu vietu pilsētā ir daudz. Kārtējo reizi būs jātīra talkas laikā un jāmaksā no kopējā maka, bez tā, ka jau maksājam par "gaisa" izvešanu, Toma ielā 7 izvešanas reizes nedēļā un mēnesī netika samazinātas, bet tur dzīvo iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem (sk.deputātes viedokli šeit)".

Papildināts. Kā pastāstīja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides daļas vadītāja Dace Liepniece, 27.aprīlī notiek visas Latvijas Lielā talka, kurai  ikviens var pievienoties. Uzzināt aktuālo informāciju par talku var talkas oficiālajā mājaslapā www.talkas.lv.

Arī Liepājas pilsēta ir pievienojusies kustībai un interesenti var pieteikt savas talkas, kas jau šobrīd arī notiek. Līdz šim rītam Liepājā ir pieteiktas 30 talkas. Katrs var kopt  savu teritoriju, bet pašvaldība ir apsekojusi arī publiskas vietas pilsētā, kuras nepieciešams sakopt, un top karte ar šīm vietām. Tuvāko dienu laikā tā tiks publicēta, un talkotājiem, kuriem nebūs savas kopjamās teritorijas, būs iespēja izvēlēties kādu no piedāvātajām.