Sestdien, 14.jūlijā, Jūras svētku laikā iedzīvotājiem apskatei būs pieejami Jūras spēku kuģi Liepājā, Ventspilī, Rojā un Mērsragā, informē Aizsardzības ministrija.

Pulksten 11 jau tradicionāli ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un Jūras spēku kuģu sirēnu skaņām sāksies Jūras svētki Liepājā.

Piemiņas brīdi Liepājas promenādē apmeklēs Jūras spēku štāba priekšnieks jūras kapteinis Valdis Stanka un Jūras spēku kapelāns kapteiņleitnants Dāvids Šterns. Iedzīvotāju apskatei no pulksten 12 līdz 17 būs atvērti divi kuģi - štāba un apgādes kuģis A-53 "Virsaitis" un mīnu meklētājs M-07 "Visvaldis".

No pulksten 10 līdz 17 Mērsragā ostā iedzīvotāju apskatei būs atvērts patruļkuģis P-06 "Cēsis".

No pulksten 12 līdz 17 Rojā bruņotie spēki aicina iedzīvotājus Zvejnieksvētku laikā apmeklēt patruļkuģi P-09 "Rēzekne". Savukārt Ventspils ostā no pulksten 12 līdz 17 pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs apskatīt krasta apsardzes kuģi KA-14 "Astra".

Jūras un Zvejnieksvētku laikā Jūras spēku kuģi nodrošinās arī pasākumu drošību.

Jūras spēku Krasta apsardzes dienests atgādina, ka pirms izlemjat pavadīt laiku ūdens tuvumā vai nodoties atpūtai jūrā, izmantojot laivu, jahtu vai citu peldlīdzekli, pārliecinieties, ka jums ir līdzi visi nepieciešamie individuālie glābšanas līdzekļi un esat informēti par to, kas ir jādara nelaimes gadījumā.    

Nelaimes gadījumā jūrā nekavējoties zvani uz Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra (MRCC Rīga) trauksmes tālruņa numuru 115.