Pēc sešu mēnešu dalības NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā (Standing NATO Mine Counter Measures Group One; SNMCMG1) Liepājā 26.jūnijā atgriežas Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras štāba un apgādes kuģis A-53 "Virsaitis" tā komandiera komandleitnanta Alekseja Jevstigņejeva vadībā, informē Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Svinīgajā sagaidīšanas ceremonijā piedalīsies Mīnu kuģu eskadras komandieris komandkapteinis Armands Grebežs.

Štāba un apgādes kuģis A-53 "Virsaitis" no šī gada 8. janvāra nodrošināja SNMCMG1 štāba darbību, savukārt dežūras kopējā komandvadība bija uzticēta Igaunijas Jūras spēkiem.

Latvijas bruņotie spēki SNMCMG1 piedalās kopš 2007.gada. 2017.gada jūlijā Latvijai pirmo reizi tiks uzticēts pārņemt tās komandvadību.

SNMCMG1 ir viena no četrām NATO pastāvīgajām jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki, spējot nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā. NATO pastāvīgo jūras spēku grupu uzdevums ir nodrošināt aliansi ar pastāvīgām jūrā esošām operāciju spējām, esot gatavībā veikt misijas miera un krīzes laikā.

SNMCMG1 un SNMCMG2 ir daudznacionālas vienības, kas izveidotas mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai. Abas daudznacionālās jūras vienības NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj veikt pretmīnu darbību jūrā atbilstoši aliansē paredzētajam ātrās gatavības laikam.