24. februārī apritēs divi gadi, kopš Krievijas bruņotie spēki ar uzbrukumu Kijivai, Harkivai un Dnipro sāka iebrukumu Ukrainā. Pulcējoties uz pasākumiem Ukrainas atbalstam, liepājnieki būs to Latvijas, Eiropas un pasaules iedzīvotāju vidū, kas sniegs gan praktisku, gan emocionālu atbalstu ukraiņiem cīņā par savas valsts neatkarību, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Kopš nežēlīgā kara sākuma katru dienu pulksten 12 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē uz pasaulē lielākajām mehāniskajām ērģelēm tiek atskaņota Ukrainas valsts himna.

Arī sestdien, 24. februārī, uzsākot atbalsta un labdarības akciju, noteiktajā laikā, pulksten 12, tiks atskaņotas Ukrainas un arī Latvijas valstu himnas. Pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus, pēc himnu atskaņojumiem katedrālē ikviens aicināts uz lūgšanu par Ukrainu cerībā un ticībā par kara pārtraukšanu un mieru pasaulē.

Mirkli pēc aizlūguma katedrāles dārzā – no pulksten 12.30 līdz pulksten 16 noritēs dažādi atbalsta un labdarības pasākumi.

Labdarības organizācija "Tabitas sirds" kopš pirmās kara dienas ir kļuvusi par atbalsta punktu Ukrainas ģimenēm, iesaistījusies gan ziedojumu vākšanā, gan organizējusi ziedojumu nogādi uz kara plosīto valsti. 24. februārī "Tabitas sirds" līdz ar naudas ziedojumiem joprojām aicinās ziedot siltas zeķes, cimdus un citus adījumus, kā arī pirmās nepieciešamības medicīnas preces, joprojām arī sveces un parafīnu. Organizācijas pārstāvji spēs gan izstāstīt, gan norādīt, gan palīdzēt pareizi sarūpēt un sarūpēto atbalstu nogādāt līdz cilvēkiem un vietai, kur to gaida un tas tiešām ir nepieciešams.

Pulksten 13, 14 un 15 Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku orķestris sniegs muzikālus priekšnesumus, tā aicinot ikvienu Ukrainas atbalstītāju pievērst uzmanību fonda "Uzņēmēji mieram" ziedojumu kampaņai "Ziedo Ukrainas Jūras spēkiem". Kampaņas ietvaros šajā vasarā Liepājā iecerēts organizēt nometni Ukrainas Jūras spēku karavīru bērniem.

Pulksten 16 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē atbalsta un labdarības akcija noslēgsies ar Liepājas mūziķu koncertu, veltītu Ukrainas tautai. Koncertā piedalīsies operdziedātāja Laura Bulava, Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi, komponists Jānis Strazds, ērģelniece Ilze Tomsone, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kori, mākslinieciskais vadītājs Reinis Lapa. Programmā skanēs latviešu un ukraiņu komponistu skaņdarbi un dziesmas.

25. februārī pulksten 15 Liepājas koncertzāles kamersērijā "Personīgi" ukraiņu dziedātāja, diriģente un muzikoloģe Oksana Nikitjuka un latviešu pianiste Herta Hansena klausītājiem piedāvās ukraiņu un latviešu kamermūzikas programmu "Saulespuķu ceļš". Oksanas Nikitjukas dzīvi izmainīja karš – pašlaik viņa ir Valsts akadēmiskā kora "Latvija" soliste, uzstājusies arī ar "Sinfonietta Rīga", turpina regulāri koncertēt Ukrainā un repertuārā pamazām iekļauj latviešu komponistu darbus. Tas cieši sasaistās ar gaidāmā koncerta moto – pagātnes mijiedarbe ar šodienu paver mums ceļu uz nākotni. Klausītāji koncertu varēs baudīt gan klātienē, gan tiešraidē koncertzāles digitālajā platformā.