Ņemot vērā to, ka pēdējā laikā aļņi Liepājā ir bieži viesi, pašvaldība aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, dzīvniekus nebarot un tiem netuvoties.

Nedrīkst aizmirst, ka alnis ir meža dzīvnieks un viņa uzvedība ir neprognozējama, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zane Ģirne.

Parasti alnis pret cilvēku nav agresīvs, bet, ja to izbiedē vai nokaitina, tas var kļūt agresīvs un neparedzams. Statistikas dati liecina, ka aļņa uzbrukumi cilvēkam notiek biežāk nekā lāča vai vilka, tomēr tie parasti paliek bez nopietnām sekām. Alni īpaši var izaicināt cilvēki ar suņiem, kā arī cilvēkiem ir bīstams alnis, kurš ir pieradis saņemt no cilvēkiem kārumus. Nesaņemot ierasto cienastu, tas var kļūt ļoti agresīvs. Arī riesta laikā alņi ir agresīvāki kā pārējā gada laikā, jo tēviņiem šajā laikā ir ļoti augsts testosterona līmenis. Toties vasaras sākumā pēc mazuļu piedzimšanas agresīvas kļūst mātītes, kas sargā savus mazuļus, īpaši, ja cilvēks iegadās starp alnēnu un māti. Tomēr visbiežāk alnis, ieraugot cilvēku, no tā bēgs, bet cilvēkam būtu jārespektē tik liels dzīvnieks un jāsaglabā droša distance.

Ja pilsētā redzat aļņus, lūgums iedzīvotājiem zvanīt uz tālruņa numuru 112.

Bet šajā video par alņu "problēmu" runā Roberts Gobziņš .