Kāpēc pašvaldības policija uzreiz neiemidzināja 25.jūlija vakarā pilsētā ieklīdušo alni, bet pusotru stundu gaidīja, kad ieradīsies veterinārārsts?

"Pašvaldības policijas rīcībā taču bija speciāls ierocis, ar kuru iemidzināt dzīvniekus. Kāpēc tā tik ilgi dzenāja alni un pēc tam vēl pusotru stundu gaidīja veterinārārsta ierašanos? Kas notiks, ja pilsētā uzradīsies kāds ar trakumsērgu slims dzīvnieks, kas lielāks par lapsu? Vai vēl kāds pārbijies alnis, kurš taču arī var būt bīstams?" – šādus jautājumus irliepaja.lv saņēma no kādas liepājnieka, 25.jūlija vakarā pilsētā ieklīdušā aļņa vajāšanas aculiecinieka.

Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Vārpiņš, atbildot uz irliepaja.lv jautājumiem, apliecināja, ka pašvaldības policijas rīcībā joprojām ir instruments dzīvnieku iemidzināšanai, saukts par aplikatoru, kurš vizuāli izskatās pēc šaujamieroča (bises) un ar kuru tiek izšauta iemidzināšanas zāļu deva.

"Ierīce atrodas Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā. Ikvienā gadījumā, kad ir nepieciešama šī aplikatora pielietošana, obligāti tiek piesaistīts veterinārārsts, kurš izsniedz nepieciešamo zāļu daudzumu balstoties uz konkrētā dzīvnieka īpašībām (svars, lielums utt.).
 
Konkrētajā gadījumā, sakarā ar to, ka abi ar aplikatoru darboties apmācītie darbinieki atradās atvaļinājumā, šoreiz tika piesaistīts veterinārārsts ar savu aplikatoru. Tā kā bija radusies šāda situācija, šonedēļ veicam papildus darbinieku apmācību, lai šāda situācija neatkārtotos," skaidro Vārpiņš.

No sniegtās atbildes var secināt, ka arī tad, ja pašvaldība policijas darbinieki, kuri bija apmācīti rīkoties ar aplikatoru, būtu darbā, bez veterinārārsta viņi tik un tā nespētu iztikt.

Atgādināsim, ka 25.jūlija vakarpusē Liepājā bija ieklīdis meža dzīvnieks – alnis, kurš tika redzēts dažādās, pat citai no citas visai attālās vietās pilsētā (par to savos Facebook kontos ziņoja vairāki cilvēki). Kā nākamajā dienā informēja pašvaldības policija, "ap pulksten 21.50 alnis tika iedzīts vienā no pagalmiem Zāļu ielā, un līdz veterinārā servisa ierašanās brīdim tika veikta vietas apsardze un nodrošināts, lai dzīvnieks nevarētu izkļūt no sētas, kā arī netiku apdraudēti apkārtējie iedzīvotāji. Ap pulksten 23.30 ieradās speciālists, kurš veica dzīvnieka iemidzināšanu un ap pusnakti dzīvnieks tika ievietots transportlīdzeklī, lai tiktu nogādāts viņam dabīgā vidē Nīcas novadā".

Gadījumi, kad arī lielāki meža zvēri klīst pa pilsētu, nav retums. Šogad jūnija sākumā rīta agrumā alnis skrēja pa Lielo ielu. Arī 2013.gadā mediji ziņoja, ka "pēdējā laikā aļņi Liepājā ir bieži viesi".