Ņemot vērā lielo iedzīvotāju atsaucību un pieprasījumu pēc nolietoto mazo elektroiekārtu un bateriju utilizēšanas iespējām, vēl Latvijā 14 "Rimi" lielveikalos ir uzstādīti speciālie konteineri.

Kā informē AS "Latvijas Zaļais punkts" Korporatīvās komunikācijas direktore Dace Jansone, šie konteineri pieejami arī abos "Rimi" lielveikalos Liepājā – Vecā Ostmalā 3/5 un Kārļa Zāles laukumā 8.

Specializētajos zaļajos konteineros ikviens iedzīvotājs var atstāt sev nevajadzīgo elektrotehniku un izlietotās baterijas. Savāktās ierīces un baterijas tiks pārstrādātas dabai un cilvēkiem draudzīgā veidā. Šos konteinerus regulāri iztukšos un to saturu nodos pārstrādei. Ja elektrotehnika un baterijas netiek nodotas pārstrādei, bet nokļūst apkārtējā vidē, tiek radīts toksisks piesārņojums. Elektrotehnika un baterijas satur svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c., kas nonākot apkārtējā vidē rada bīstamu piesārņojumu.

Šī gada sākumā AS "Latvijas Zaļais punkts" un "Rimi" veiktajā aptaujā tika secināts, ka puse Latvijas iedzīvotāju ikdienā šķiro atkritumus, lielākoties baterijas, akumulatorus, papīru, kartonu un stiklu. Aptaujas rezultāti leicināja, ka, lai gan katrs otrais aptaujātais pievērš uzmanību arī elektroierīču nodošanai, 64% Latvijas iedzīvotāju mājās glabā nolietotās mazās elektroiekārtas – mobilos telefonus, matu fēnus, tējkannas un gludekļus.