Nedēļas nogalē Liepājas Sporta spēļu skolas U18 komandas hokejisti kopā ar treneriem un apkalpojošo personālu atklāja Somijas otrās līgas (Mestis) sezonu ar divām spēlēm. Hokejistus Somijā pavadīja treneri Guntis Pujāts, Linards Mazurs-Mago un Edgars Brancis, portālam ziņoja Liepājas Sporta spēļu skolas Hokeju nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Maisiņa.

Pēc desmit stundu garā ceļa uz Somijas galvaspilsētu Helsinkiem, hokejisti pirmo spēli un pirmo uzvaru aizvadīja pret komandu "K-Kissat" 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0). Pirmos vārtus vienpadsmitā minūtē guva Liepājas hokejists Sarunas Baltrunas. Pēdējos, izšķirošos vārtus papildlaika pirmā minūtē pārliecinoši iemeta Darens Vizulis.

Otrā spēle Liepājas komandai notika pret komandu "K-Espoo III", kur pretinieku metiens izrādījās precīzāks 3:4 (0:2, 1:1, 2:0, 0:1). Spēles otrā perioda astotā minūtē pirmos vārtus pretiniekiem iemeta Sarunas Baltrunas. Divus vārtus liepājnieki guva trešā periodā. Otrā minūtē ripu iemeta Sandis Cionelis un sešas minūtes pirms trešā perioda beigām vārtus guva Sarunas Baltrunas. Neskatoties uz to, ka otrā spēle beidzās ar piekāpšanos pretiniekam, treneri ir gandarīti ar iznākumu, jo atspēlēties pret 3:0 nav tik vienkārši.
 
U18 komandas galvenais treneris Guntis Pujāts dalās ar piedzīvoto: "Pats galvenais, ka esam savā vidē, īstajā laikā un vietā. Esmu pārliecināts, ka čempionāts būs uz kā uz nažiem, jo komandas ir līdzīgas, noteikti būs smagas spēles. Hokejisti nedrīkst spēles laikā attiekties vieglprātīgi, ir jāspēlē precīzi un jāuzņemas atbildība par savām rīcībām. Šī ir laba, kārtīga pieredze un izaugsme. Daudz darbi vēl priekšā."

U18 komandas menedžeris Linards Mazurs-Mago par spēlēm Somijā saka: "Dodoties uz Somiju mums bija daudz kā nezināma un jauna. Spēlētājiem ir jāpierod pie tā, ka visu nakti jāpavada ceļā un nākamajā rītā jau jābūt gataviem spēlēt. No pirmajām spēlēm, arī mēs, treneri, izanalizējām pie kādām niansēm mums jāstrādā mājās, lai uzlabotu mūsu spēli. Kopumā vērtējot izbraukums bija pozitīvs."

JAHL komandas galvenais treneris Edgars Brancis komentē: "Somi ir fiziski spēcīgāki, analizējām spēļu ierakstus un zinām, kas mums ir jādara. Tik agresīvu hokeju negaidījām, bet puiši ātri saprata, kā atspēlēties uz laukuma. Pusi punktus, trīs no sešiem paņēmām, kas izbraukumā jau ir daudz. Esam tikai ieskrējušies, vēl daudz uzvaras un emocijas vēl tikai priekšā!"