Otrdien, 15. augustā, Liepājas Sporta spēļu skola bija aicinājusi žurnālistus uz preses konferenci koncertzālē "Lielais dzintars", lai informētu par skolas hokeja nodaļas 2023./2024. gada sezonas ambiciozajiem plāniem.


Preses konferencē piedalījās Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga, Liepājas Sporta spēļu skolas (LSSS) direktors Guntars Kikučs, LSSS hokeja menedžeris Linards Mazurs-Mago, hokeja komandas galvenais treneris Guntis Pujāts un hokejists Emīls Toms-Terliņš.


Pirmo reizi Somijā

Preses konferences galvenais vēstījums bija, ka Liepājas jaunie hokejisti – U18 hokeja komanda – pirmo reizi mūsu pilsētas  hokeja vēsturē spēlēs Somijas čempionāta "Mestis" jeb otrajā līgā.


Kā uzsvēra hokeja komandas galvenais treneris Guntis Pujāts – "par daudz trenējamies, par maz spēlējam". Dalība Somijas līgā dos gan šo iespēju spēlēt, gan nostiprinās spēlētāju psiholoģisko gatavību. Kā atzina Pujāts, jaunajiem hokejistiem līdz šai gatavībai vēl ir jāizaug, jo tādā līmenī viņi vēl nav spēlējuši.


"Rezultātus redzēsim pēc sezonas," sacīja Pujāts.

Komandas menedžeris Linards Mazurs-Mago (no kreisās) un treneris Guntis Pujāts atbild uz jautājumiem. Foto: Kārlis Volkovskis.


LSSS direktors Guntars Kikučs preses konferencē uzsvēra, ka Sporta spēļu skolai ir visaugstākie mērķi un pauda pārliecību, ka pienesums no spēlēm Somijā būs ļoti liels. Tāpat direktors apliecināja, ka LSSS par savu uzdevumu uzskata "hokeja piramīdas" stiprināšanu Liepājā, un norādīja, ka kuplais jaunāko hokeja audzēkņu skaits, tāpat kā skolas pieredzējušie treneri ļauj cerēt uz hokeja nodaļas turpmāko izaugsmi.


Pirmā spēle jau 9.septembrī

Pavisam komandai paredzētas 55 spēles, pirmā no tām – jau 9.septembrī Helsinkos. Hokejisti ceļā dosies 8.septembrī, pastāstīja LSSS hokeja menedžeris Linards Mazurs-Mago.


Liepājas komandā šobrīd ir vairāk nekā 50 spēlētāju – 30 līdzšinējie, kuriem pievienojies 21 jaunpienācējs no Liepājas, citām Latvijas pilsētām, Lietuvas un Ukrainas. Tas ļaus rotēt spēlētājus. Taču Liepājas Sporta spēļu skola joprojām aicina 2006., 2007. un 2008. gadā dzimušos jauniešus pievienoties Liepājas komandai. Ar jaunajiem hokejistiem strādās pieredzējuši treneri – Guntis Pujāts, Edgars Brancis, Linards Mazurs-Mago un vispārējās fiziskās sagatavotības treneris Kārlis Liepiņš, kā arī reizi mēnesī meistarklasi vadīs Edgars Masaļskis.


Jaunais hokejists, liepājnieks Emīls Toms-Terliņš apliecināja, ka apzinās – slodze būs liela, jo būs gan mācības skolā, gan treniņi un spēles katru nedēļas nogali, taču, viņaprāt, "ar laiku ieies ritmā" un "tad jau viss būs kārtībā".


Domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga preses konferencē uzsvēra, ka "ir jānostiprina tas, ka hokejam Liepājā ir jādzīvo" un solīja, ka 2023./2024. gada hokeja sezona U18 jauniešu komandai "būs jaudīga" un ļaus jaunajiem hokejistiem "pietuvoties pieaugušo hokeja dzīvei". Vicemērs arī apliecināja, ka pašvaldība ir gatava investēt, "nauda būs", proti, pašvaldība gatava piešķirt 100 000 eiro no sava budžeta. Tiesa, otrtik būs jāatrod privāto atbalstītāju un sponsoru maciņos, par to rūpēsies Linards Mazurs-Mago.


Mērķis – virslīga

Roga arī izteica cerību, ka Liepāja kļūs par jauniešu hokeja reģionālo centru Kurzemē. Kā nākamo mērķi vicemērs izvirza Liepājas pieaugušo hokeja komandas atgriešanu virslīgā.


Iespēju liepājniekiem spēlēt Somijas čempionāta "Mestis" līgā sniedz Latvijas Hokeja federācijas (LHF) un Somijas Ledus Hokeja Asociācijas (FIHA) noslēgtais sadarbības līgums un Latvijas spēlētāju sniegums iepriekšējā gadā Somijā. Hokeja federācijas Liepājai izteiktais piedāvājums nozīmē arī to, ka federācija tuvākajos gados sagaida no Liepājas atgriešanos "virslīgas stāstā", vēlreiz uzsvēra vicemērs.


2023./2024. gada Somijā spēlēs Liepājas Sporta spēļu skolas U-18 komanda un vēl sešas Latvijas komandas: "Falcon 2010", "Prizma 2010", HS "Rīga 2009", HS "Rīga 2008", "Zemgale 2008/2009", HS "Rīga – U18".