11. jūlijā pirmo reizi Liepājā norisināsies Latvijas SUP čempionāts 200 metru sprintā un četru kilometru tehniskajā disciplīnā. Čempionāts pulcēs pašmāju un Latvijas spēcīgākos "stāvdēļa airētājus". Dalībai sacensībās var pieteikties jebkurš interesents ar SUP airēšanas iemaņām, kuram ir pārliecība par savām spējām veikt distanci kontrollaika ietvaros un veselības stāvokļa atbilstību paaugstinātas fiziskās slodzes apstākļiem. Dalībnieku vecumam nav ierobežojuma. Pasākuma norises vieta ir Liepājas tirdzniecības kanāls starp tiltiem, kas padarīs šo čempionātu viegli skatāmu klātienē atbalstītājiem un interesentiem. Reģistrācija no pulksten 9, pirmie kvalifikācijas braucieni sāksies jau pulksten 11.


Savukārt 12. jūlijā nedēļas nogali noslēgs gadskārtējais "Liepājas īriens 2020", kas norisināsies Liepājā, Dienvidu fortos. Liepājas īriena devīze paliek nemainīga: Skrien – Peldi – Airē. Reģistrācijas sākums pulksten 10 Dienvidu fortos, pulksten 12 jau pirmais starts. Starti tiks organizēti ar noteiktu laika intervālu, bez starta burzma, kas atbilst visiem drošības pasākumiem valstī. Starti būs gan pieaugušo, gan bērnu distancēs ar iespēju startēt visai ģimenei. Sacensība sastāv no trīs elementiem – skriešana, peldēšana un SUP airēšana. Pati sacensība ir ļoti īsa, bet intensīva, kas arī nodrošina tās dinamiku. Būs gan kanāla ūdens, gan jūras ūdens, izskrieties varēs gan par priežu meža blīva seguma taciņām, gan arī pa irdenām jūras kāpām. Organizatori aicina dalībniekus pieteikties un piedzīvot "Liepājas īrienu". Pieteikšanās sacensībām mājaslapā.


Liepājas īriena un Latvijas SUP čempionāta atbalstītāji: Liepājas pilsēta, Liepājas Speciāli ekonomiskā zona, Latvijas sērfošanas un SUP federācija, Liepājas Olimpiskais centrs, "Lauma Lingerie", supskola.lv, buruskola.lv, "Prestol", un "Reklāmas apgāds".