Sestdien, 10.oktobrī, Karostā norisināsies Liepājas orientēšanās čempionāts, kurā tiks noskaidroti labākie Liepājas puses orientieristi 2020.gadā. Sacensībās būs izveidota arī īpaša distance jauniem dalībniekiem, kuri vēlas pirmo reizi izmēģināt orientēšanās sportu, informē Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās kluba "DR-krasts" vadītājs Jānis Bethers.

Liepājas orientēšanās čempionātā aicināti piedalīties ne tikai pieredzējuši orientieristi, bet ikviens aktīvās atpūtas piekritējs. Dalībnieki var startēt kādā no 9 vecuma grupām, katrai ar pielāgotu distances garumu un sarežģītību. Dalībnieku starts tiks noteikts izlozes secībā. Savukārt jauniem dalībniekiem ar vai bez orientēšanās iemaņām būs izveidota atklātā jeb "open" distance, kurā var doties brīvi izvēlētā laikā.

Pašiem jaunākajiem dalībniekiem ir ieplānota speciāla distance ar marķējumu. Tas nozīmē, ka bērni vieni paši vai kopā ar vecākiem var iziet orientēšanās distanci, kurā izvietotas lentas, lai varētu pēc iespējas ātrāk un vienkāršāk atrast kontrolpunktus.

Pieteikšanās Liepājas orientēšanās čempionātam notiek elektroniski līdz 7.oktobrim vietnē: www.lof.lv/pieteikumi. Liepājniekiem dalības maksai čempionātā tiek piemērota 50% atlaide.

Sacensību programmā: pulksten 10–11.30 reģistrēšanās un starta numuru izņemšana, pulksten 12 dalībnieku starts izlozes secībā. Pulksten 14.30 plānota uzvarētāju apbalvošana.  

Sacensību centrā uz vietas tiks nodrošināta bezmaksas instruktora apmācība, kā arī viss vajadzīgais priekš distances veikšanas – gan kompass, gan elektroniskās atzīmēšanās sistēma.

Trīs labāko distanču veicēji katrā vecuma grupā tiks apbalvoti, savukārt "open" un jaunākās grupas dalībniekiem būs sarūpētas īpašas pārsteiguma balvas.

Sacensības notiks kādreizējā militārajā teritorijā Karostā. Apvidum raksturīgs gan priežu, gan lapu koku mežs, kā arī vairāki kādreizējie militārie objekti un liecības no pagājušajiem laikiem. Sacensību centrs būs iekārtots Tērvetes ielā 5.

Sacensības organizē orientēšanās klubs "DR-krasts" sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un ar Liepājas pilsētas atbalstu.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana publicitātes materiālu veidošanai par orientēšanos un publicēšanai sociālo tīklu kontos.