Dāvids Špaks  –  no labās.

No 27.septembra līdz 2.oktobrim Aizkrauklē norisinājās starptautiskās ITF Juniors J5 kategorijas sacensības jauniešiem "Aizkraukle Open". Liepājnieks Dāvdis Špaks, spēlējot kopā ar Igaunijas tenisistu Marku Molderu, izcīnīja uzvaru dubultspēļu sacensībās, bet vienspēlēs Dāvids izcīnīja dalīto 3.vietu. Tikmēr Enija Paula Aploka ar ukrainieti Sonju Kovaļenko izcīnīja 2.vietu dubultspēlēs, informē Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts.

Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja Dāvids Špaks, Enija Paula Aploka un Evelīna Ķīvīte.

Zēnu konkurencē Dāvids Špaks sacensībās tika izsēts ar 2.numuru. Pamatturnīra 1.kārtā Dāvids ar 6-1 6-4 guva uzvaru pār Maksi Alopaeu no Somijas, bet 2.kārtā ar 6-3 6-2 tika gūta uzvara pār Lūkasu Hansonu no Zviedrijas. Ceturtdaļfinālā ar 6-1 6-4 tika pārspēts ar 5.numuru izsētais Igaunijas pārstāvis Aleks Andrē Ojasalu. Cīņā par iekļūšanu finālā, Dāvids ar 2-6 6-1 2-6 piekāpās ar 6.numuru izsētajam citam Latvijas pārstāvim – Danielam Tenam. Līdz ar to, sacensību noslēgumā Dāvids Špaks izcīnīja dalītu 3.vietu.

Paralēli vienspēļu sacensībām, Dāvids Špaks, spēlējot kopā ar Igaunijas pārstāvi Marku Molderu, piedalījās arī dubultspēļu sacensībās, kurās Dāvids ar Markusu tika izsēti ar 1.numuru. Abi jaunieši aizcīnījās līdz pat finālam, kurā ar 6-4 6-4 tika pieveikti ar 2.numuru izsētie Dominiks Stonkus no Lietuvas un Daniels Tens no Latvijas. Tādējādi, starptautiskajās ITF jauniešu tenisa sacensībās Dāvids Špaks un Markus Molders izcīnīja uzvaru dubultspēļu turnīrā.

Meiteņu konkurencē Enija Paula Aploka un Evelīna Ķīvīte dalību sacensībās uzsāka ar kvalifikācijas turnīru. Evelīna diemžēl nespēja kvalificēties pamatturnīram, bet Enija nodrošināja sev vietu pamatturnīrā, kurā gan jau 1.kārtā ar 3-6 2-6 tika atzīts ar 5.numuru izsētās Krievijas tenisistes Valērijas Krokotinas pārākums.

Paralēli vienspēļu sacensībām, Enija Paula Aploka kopā ar Ukrainas tenisisti Sonju Kovaļenko piedalījās arī dubultspēļu sacensībās. Enija ar Sonju aizcīnījās līdz pat sacensību finālam, kurā ar 1-6 3-6 tika atzīts ar 2.numuru izsētā Igaunijas pāra – Britas Martinas un Lauras Rahnelas pārākums. Līdz ar to, sacensību noslēgumā Enija Paula Aploka un Sonja Kovaļenko izcīnīja 2.vietu starptautisko jauniešu tenisa sacensību dubultspēlēs.