No 4.līdz 8.oktobrim Jūrmalā norisinājās starptautiskās "ITF Juniors" J5 kategorijas tenisa sacensības jauniešiem "Jūrmala International". Liepājnieks Dāvids Špaks vienspēlēs un dubultspēlēs izcīnīja dalīto 3.vietu, bet Dāvis Rolis dalīto 3.vietu izcīnīja dubultspēļu sacensībās, informē Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts.
 
Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja Dāvids Špaks, Dāvis Rolis, Evelīna Ķīvīte un Enija Paula Aploka.

Zēnu vienspēļu konkurencē Dāvis Rolis 1.kārtā ar 6-0 6-2 viegli pārspēja ar 7.numuru izsēto Aleksu-Andrē Ojasalu no Igaunijas, bet 2.kārtā ar 6-1 7-6(1) pārspēja citu Latvijas tenisistu – Nikolaju Galkinu. Tikmēr, ar 4.numuru izsētais, Dāvids Špaks 1.kārtā ar 6-3 6-4 pārspēja Jami Savolainenu no Somijas, bet 2.kārtā ar 6-0 6-2 guva uzvaru pār Vatsalu Rukhajaru (Vatsal Rukhaiyar) no Indijas. Sacensību izloze ceturtdaļfinālā saveda kopā abus liepājniekus, lai noskaidrotu, kurš iekļūs sacensību pusfinālā. Ar 6-3 6-3 vietu pusfinālā nodrošināja augstāk izsētais liepājnieks – Dāvids Špaks. Turpmākajā cīņā, par iekļūšanu finālā, Dāvidam pretim stājās Krievijas tenisists – Timofejs Derepasko. Ar rezultātu 3-6 6-1 2-6 Dāvids atzina Krievijas tenisista pārākumu un sacensības pabeidza dalītajā 3.vietā.

Zēnu dubultspēļu sacensībās liepājnieks Dāvis Rolis apvienojās vienā pārī ar Danielu Tenu no Latvijas. 1.kārtā Dāvis ar Danielu pārspēja ar 2.numuru izsētos Aleksu-Andrē Ojasalu no Igaunijas un Indreku Some no Somijas. Ceturtdaļfinālā ar 6-4 6-4 tika pārspēts Artjoms Afanasjevs no Latvijas un Tauras Mickus no Lietuvas. Dāvis un Daniels pusfināla sacensībās diemžēl nepiedalījās, līdz ar to sacensību noslēgumā ierindojās dalītajā 3.vietā. Tikmēr otrs liepājnieks – Dāvids Špaks, apvienojās vienā pārī ar Igaunijas tenisistu Marku Molderu un abi sacensībās tika izsēti ar 1.numuru, līdz ar to, pirmā spēle tika aizvadīta jau ceturtdaļfinālā. Ar 6-7(5) 6-4 10-6 ceturtdaļfinālā tika pārspēts pāris no Itālijas – Lučiāno Barbarino un Karlo Alberto Kaniato. Taču cīņā par iekļūšanu finālā Dāvids ar Marku piedzīvoja zaudējumu ar 4-6 4-6 Nīderlandes tenisistam Manvīdam Balčiūnam un Slovākijas tenisistam Markum Lazarčikam, kuri sacensībās bija izsēti ar 4.numuru. Tādējādi Dāvids un Markus arī ieņēma dalīto 3.vietu sacensību noslēgumā.

Meiteņu vienspēļu sacensībās Evelīna Ķīvīte un Enija Paula Aploka dalību uzsāka ar kvalifikācijas turnīru. Evelīna piedzīvoja zaudējumu jau 1.kvalifikācijas sacensību kārtā ar 6-4 4-6 5-10 piekāpjoties Baltkrievijas tenisistei Sofijai Gapaņkovai. Tikmēr Enija 1.kvalifikācijas kārtā ar 6-1 6-1 pārspēja Lietuvas tenisisti Vilti Vaitkevičūti, bet 2.kārtā ar 6-1 6-0 tika pārspēta cita Latvijas tenisiste – Laura Tropa. Izšķirošajā spēlē Enija ar 6-7(6) 1-6 atzina Vācijas tenisistes Džilas Hasingeras pārākumu, tomēr pēc laimīgās zaudētājas principa, Enija tomēr iekļuva sacensību pamatturnīrā. Arī pamatturnīra 1.kārtā Enijai bija jāsacenšas ar Džilu Hasingeru no Vācijas. Enija tomēr nespēja atrast veidu, kā pārspēt Vācijas tenisisti un ar 1-6 3-6 tika piedzīvots zaudējums pamatturnīra 1.kārtā.

Meiteņu dubultspēlēs liepājniece Evelīna Ķīvīte apvienojās vienā pārī ar citu Latvijas tenisisti – Sindiju Manovsku, taču abām meitenēm dubultspēļu sacensības jau beidzās 1.kārtā, kurā ar 1-6 0-6 tika atzīts ar 1.numuru izsētā pāra Marinas Markinas no Latvijas un Hannas Čicavecas no Baltkrievijas pārākums. Savukārt, liepājniece Enija Paula Aploka apvienojās vienā pārī ar Ukrainas tenisisti – Soņju Kovaļenko (Sonya Kovalenko). 1.kārtā Enija un Soņja ar 6-4 7-5 guva uzvaru pār Lauru Rahneli no Igaunijas un Laimu Vladsoni no Lietuvas. Ceturtdaļfinālā Enija ar Soņju atzina ar 1.numuru izsēto Marinas un Hannas pārākumu ar 6-1 2-6 9-11.