Pērnās sezonas sieviešu futbola kausa izcīņas fināls notiks marta beigās, informē Latvijas Futbola federācija (LFF), ziņo LETA. Finālspēle, kas sākotnēji bija paredzēta pērnajā oktobrī "Daugavas" stadionā Rīgā, pārcelta uz 26.martu. Spēle plkst.16 notiks Salaspils stadionā.

Pagājušās sezonas turnīra izšķirošā spēle pērn tika pārcelta saistībā ar valstī noteiktajiem "Covid–19" ierobežojumiem, kas lika virknei pašmāju sacensību sezonu noslēgt priekšlaicīgi.

Latvijas kausa finālā tiksies "Rīga" un "Liepājas Futbola skola". Jaunizveidotais sieviešu futbola klubs "Rīga" ir bāzēts uz Latvijas čempioņu "Rīgas Futbola skolas" sastāva, savukārt "Liepājas Futbola skola" pēc pērn iegūtajām bronzas medaļām Sieviešu futbola līgā (SFL) šosezon lēmusi pārcelties uz Sieviešu futbola pirmās līgas čempionātu.

Latvijas kausa izcīņa sieviešu komandām tika ieviesta 2014.gadā, kad sacensībās piedalījās sešas komandas, un gadu gaitā turnīrs izpleties līdz 18 vienībām, apvienojot abu Latvijas sieviešu futbola līgu futbolistes kopīgās izslēgšanas spēļu sacensībās. Visās līdzšinējās sezonās turnīrā uzvarējusi "Rīgas Futbola skola". Aizpērn sacensības pandēmijas apstākļos netika organizētas.

Liepājas futbols sieviešu kausa izcīņas finālā tiks pārstāvēts piekto reizi. Pa reizei līdz finālam tikušas rēzeknietes un "Dinamo Rīga", kas 2019.gadā uzvarēja SFL – vienīgais gadījums kopš 2013.gada, kad kādu no divām galvenajām pašmāju sieviešu futbola trofejām neieguva "Rīgas Futbola skola".