Latvijas U-17 sieviešu futbola kandidāšu sarakstā pirms 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas B līgas spēlēm iekļautas spēlētājas no septiņiem Latvijas klubiem, aģentūrai LETA vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Latvietes B līgas pirmās kārtas turnīrā Serbijā 27.novembrī tiksies ar mājinieci Serbiju, kas iepriekšējā ciklā zaudēja vietu A līgā, 30.novembrī būs spēle ar vienaudzēm no Izraēlas, bet noslēdzošajā mačā 3.decembrī Latvija tiksies ar Andoru.

Riharda Gorkša vadībā turnīram gatavosies spēlētājas no septiņiem pašmāju klubiem.

B līgā komandas cīnās par iespēju pakāpties uz A līgu, no kuras otrajā kvalifikācijas kārtā tiks dalītas ceļazīmes uz finālturnīru. Uz A līgu tiks paaugstinātas apakšgrupu uzvarētājas un viena no otro pozīciju īpašniecēm ar labākajiem rādītājiem pret savas grupas pirmo un trešo vietu ieguvējām.

Savukārt otrās kārtas B līgas turnīros komandas cīnīsies par iespēju pakāpties uz A līgu jau nākamajam kvalifikācijas ciklam.

Nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīrs ar astoņu komandu dalību notiks Zviedrijā.

Šovasar Rīgā notikušajā Baltijas kausa izcīņas turnīrā Latvijas U-17 sieviešu izlase ierindojās trešajā vietā.

Latvijas U-17 sieviešu izlases kandidātes 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijai:

Vārtsardzes: Katrīna Baroņina ("Liepājas Futbola skola"), Aleksandra Torgašova ("Olaine");

Aizsardzes: Krista Rūja, Ilze Everte (abas – "Olaine"), Alise Keita Baltrušaite, Rendija Baltrušaite (abas – "Iecava"), Ance Meijere, Rūta Vagule (abas – "Liepājas Futbola skola"), Marija Klementjeva ("Metta");

Pussardzes: Uma Upīte, Katrīna Garanča (abas – "Metta"), Samanta Nikola Zālīte, Līva Šteinberga (abas – "Olaine"), Melānija Zālīte ("Auda"), Lizete Dūmiņa ("Rīgas Futbola skola"), Annija Gabriela Andersone ("Liepājas Futbola skola"), Arina Tarasova ("Daugavpils Futbola skola");

Uzbrucējas: Helēna Reinfelde ("Liepājas Futbola skola"), Paula Dzene ("Metta"), Nikola Pinčuka ("Rīgas Futbola skola").