Papildinot brīvā laika pavadīšanas iespējas dabā, Karostā izveidots plašākais orientēšanas poligons Kurzemē ar trīs dažāda garuma distancēm, kas piemērotas garākām pastaigām vai pārgājieniem. Lai pastaiga būtu interesantāka, distances laikā ir jāveic uzdevums – pēc kartes noteiktā secībā jāatrod izvietotie kontrolpunkti, informē Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs Matīss Ratnieks.

Orientēšanās maršruti ietver lielāko Karostas teritorijas daļu, sākot no Oskara Kalpaka tilta līdz kādreizējām munīcijas noliktavām, kopumā sešu kvadrātkilometru platībā. Kopumā izvietoti 43 stacionāri kontrolpunkti, mudinot iepazīt kādreizējos militāros objektus un daudzveidīgo apvidu.

Ir izveidotas trīs dažāda garuma un sarežģītības distances:
• Īsā distance ir veidota 3,45 km garumā ar 7 kontrolpunktiem. Piemērots ģimenēm ar bērniem. Lielākoties kontrolpunkti izvietoti ap Karostas zīmīgākajiem apskates un militārajiem objektiem.
• Vidējā distance ar 20 kontrolpunktiem 8,2 km garumā ir piemērota garākai pastaigai vai skriešanas treniņam. Distance aptver lielāko daļu no Karostas apdzīvotās teritorijas.
• Garā distance piemērota garākam pārgājienam, kurā jāveic vismaz 16 km, lai atrastu visus 43 kontrolpunktus. Distance ietver gan Karostas apdzīvoto daļu, gan apkārtējos mežus, kuros ir izteikts reljefs un nepieciešamas labas orientēšanās iemaņas.

Ir izveidota arī izvēles distance, kurā katrs pats var sastādīt veicamo maršrutu. Distances garumu un kontrolpunktu apmeklēšanas secību var pielāgot, apmeklējot tikai daļu no objektiem. Būtiski ir atzīmēties starta un finiša punktā, lai tiktu fiksēts apmeklēto punktu skaits un distancē pavadītais laiks.

Starta un finiša vieta atrodas pie Karostas cietuma. Drukātas kartes var saņemt Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā vai Karostas cietumā šo vietu darba laikos. Kartes var apskatīt un lejupielādēt arī elektroniski Liepājas pašvaldības mājaslapā: www.liepaja.lv/orientesanas, izvēloties sadaļu "Karostas orientēšanās poligons".

Kontrolpunktos izvietotas QR kodu plāksnītes. Lai varētu uzskaitīt distancē pavadīto laiku un salīdzināt to ar citiem, atzīmēšanās notiek ar mobilo aplikāciju "Qrenteering". Pamācību, kā lietot mobilo aplikāciju var atrast mājaslapā: www.liepaja.lv/orientesanas.

Līdz ar Karostas poligona iekārtošanu, Liepājā kopumā izveidoti trīs stacionārie orientēšanās poligoni. Pirmie orientēšanās maršruti tapuši Beberliņu ūdenskrātuves apkārtnē un Liepājas pilsētvidē.