Nedēļas nogalē, 26. janvārī, futbola kluba "Liepāja" spēlētāji un treneri dosies uz savu pirmo šās sezonas treniņnometni Kiprā. Divas nedēļas tur, pēc tam – nedēļu mājās un atkal divas nedēļas treniņnometnē siltās zemēs.


"Tad arī būs izkristalizējies komandas sastāvs," pārliecināts kluba ģenerālmenedžeris Dāvids Jansons.


Sezonas pirmā spēle komandai paredzēta 13. martā Daugavpilī ar BFC "Daugavpils".


Gatavojas cīņai ar spēcīgiem konkurentiem
Šogad virslīgā ir desmit komandas, pēdējos gados tik daudz nav bijis, uzsver Jansons.


"Pērnais un arī šis gads rāda, ka visas komandas ir ar ļoti spēcīgiem sastāviem un augstām ambīcijām, visas cīnīsies, lai tiktu Eirokausos. Uz četrām pirmajām vietām pretendē vismaz septiņas komandas," situāciju virslīgā raksturo Jansons, piebilstot, ka kvalificēšanās Eiropas klubu sacensībām ir ļoti svarīgi, jo dod lielas privilēģijas komandām – ne tikai pilnas skatītāju tribīnes, bet arī finansējumu, kas var nosegt pat pusi kluba budžeta.


Iepriekšējā sezona nebija tā veiksmīgākā, kas, protams, nav nekāds noslēpums.


"Šosezon gribam būt vismaz četriniekā, lai iepriecinātu fanus, kas Liepājā ir ļoti prasīgi," teic kluba prezidents Oļegs Hramovs.


Lai sezonu sākot, komanda būtu labākā fiziskā formā, treniņi uzsākti jau decembra vidū, nevis kā pērn – janvāra vidū.


Klubā notikušas vēl citas pārmaiņas. Būtiskākā – ir jauns galvenais treneris. Andreju Kaļiņinu kluba prezidents raksturo kā gados jaunu – viņam ir 38 gadi, un ambiciozu, kurš grib daudz ko sasniegt un grib spēlēt ar jaunajiem.


Iepriekš Kaļiņins bijis galvenais treneris Rīgas klubā "RFS", pēc tam FK "Jelgava" galvenā trenera palīgs.


Labākai fiziskai sagatavotībai piesaistīts fiziskās sagatavotības treneris no Moldāvijas – Georgs Kodita, kurš iepriekš divus gadus strādājis Jūrmalas "Spartakā", bijis tur laikā, kad komanda izcīnīja čempiona titulu. Par viņa profesionālismu liecina arī fakts, ka Kodita vada FIFA kursus. Kodita sadarbosies arī ar dublieru komandas treneriem un palīdzēs viņiem treniņu procesā, saka Hramovs.


Savukārt no Baltkrievijas uz Liepāju pārcēlies galvenā trenera asistents Dmitrijs Mološs, kurš pusotru gadu bijis galvenā trenera palīgs spēcīgākajā un slavenākajā Baltkrievijas klubā "BATE", kas ir divpadsmitkārtīgs valsts čempions.


Parādīs, ka ir iespēja sevi pierādīt
FK "Liepāja" šogad vienam no saviem spēlētājiem – Kristeram Toberam – devusi iespēju doties uz Poliju un pierādīt savus spēkus Gdaņskas "Lechia" – vienā no spēcīgākajiem poļu klubiem.


FK "Liepāja" piekritusi mazākai transfēra summai, spēlētāja intereses liekot kā primārās – Tobers ļoti vēlējies pievienoties tieši šim klubam.


Klubs pat piekrita opcijai, ka šobrīd būs uz  pusgadu noslēgts līgums par spēlētāja izīrēšanu ar iespēju viņu pēc tam izpirkt. Tas nozīmē zināmu risku, jo uz samaksu Liepājas klubam nāksies gaidīt.


"Gribējām futbola akadēmijas jauniešiem parādīt, ka viņiem ir iespēja sevi pierādīt – spēlēt virslīgā un ne tikai, jo pēc Polijas spēlētāji jau var startēt uz Eiropas top līgām," saka kluba ģenerālmenedžeris Jansons.


Tāda arī esot kluba jaunā stratēģija – likt uzsvaru uz jaunajiem un uz profesionālu attieksmi.


Uzlabojušās arī attiecības ar futbola skolu, to sekmējis pērn starp skolu un klubu noslēgtais līgums uz pieciem gadiem, kas skolai garantē 50 000 eiro ik gadu. Virslīgas un dublieru komandas treneri tagad regulāri tiekoties, ir vienošanās, ka dublieri pieliks pūles, lai pielāgotos pamatsastāva spēles stilam.


"Cenšamies attīstīties kopā," rezumē Jansons.