Sestdien, 18.jūlijā, iepretim tirdzniecības namam "Kurzeme" tika aizvadīts otrais no kopā pieciem plānotajiem 2020. gada Liepājas vasaras ielu basketbola čempionāta posmiem, kas pazīstams zem nosaukuma "Bruģa bumba". Kopumā sacensībās piedalījās pēdējo gadu kuplākais dalībnieku skaits (36 komandas), kas sola intrigu pilnu turpinājumu arī nākošajos posmos.

Meitenes savā starpā sacentās U-99 vecuma grupā, savukārt zēni U-15, U-18 un U-99. Kā arī spēles norisinājās ierastajā MIX grupā, kur cīņas vienmēr ir bijušas vienas no saistošākajām.

Par uzvarētājiem pašā mazākajā U15 vecuma grupā jau otro posmu pēc kārtas kļuva komanda "Gurķi", bet 2.pozīcijā ierindojās vienība "Ķieģeļi". Savukārt godpilnā 3.vieta kopvērtējuma vicelīderiem "ĢRA" basketbolistiem. Savukāt U18 vecuma grupā ko līdzīgu paveica komanda "Nezinu", triumfējot otro posmu pēc kārtas. Attiecīgi 2. un 3.vietā ierindojās "Burkāns" un "Young Blood". Par uzvarētājām U-99 sieviešu konkurencē kļuva "Tu jau nevarētu" spēlētājas, kurām izdevās reabilitēties par neveiksmi "Veselības grupas" basketbolistēm, kuras savukārt bija pārākas čempionāta 1.posmā pie burgernīcas "Street burgers". Godpilnā 3.vieta Bruģa Bumbas debitantēm "Darens" basketbolistēm.
MIX grupā uzvaras laurus 2.posmā plūca komanda "Oskara Transports", kuri spraigā cīņā pārspēja 1.posma spēcīgāko komandu "Supertuss". Savukārt godpilnā 3.vieta "The Process" basketbolistiem. Prestižajā U-99 grupā vīriešiem jau otro posmu pēc kārtas nepārspēti palika ventspilnieku basketbolisti ar nosaukumu "Venta", kuri ļoti spraigā un saspringtā finālā pārspēja "Supertuss" basketbolistus, tādējādi sperot platu soli pretim fināliem un kopvērtējuma labākās komandas statusam. Savukārt godpilnā 3.vieta "Oskara Transports" vienībai, kura 1.posmā nestartēja, bet noteikti ir apņēmības pilni iejaukties pulciņā par čempiona titulu dalīšanu.

Pasākuma laikā tika noskaidrots arī otrais finālists meistarības konkursam un par otrā posma uzvarētāju kļuva Kristens Herings, tādējādi papildinot finālistu skaitu, kuri  pēdējā posmā, 22.augustā, cīnīsies par 100 eiro dāvanu karti no tirdzniecības nama "Kurzeme". Atgādinām, ka par pirmā posma meistarīgāko spēlētāju kļuva ventspilnieks Toms Stupele.

Nākošais posms norisināsies jau pēc nepilnām divām nedēļām, 29. jūlijā – pie Liepājas Olimpiskā centra un ļoti iespējams, ka nākošajā reizē klāt nāks vēl vairāk spēcīgu pretinieku un apmeklētības rekords turpinās kāpt uz augšu. Pieteikšanās sacensībām būs iespējama sacensību dienā 1 – 1,5 stundas pirms tā sākuma no pulksten 17.00 – 17.30. Dalības maksa no komandas 10 eiro, neatkarīgi, vai komandā spēlē trīs vai četri spēlētāji. Līdzīgi kā pirms gada, arī šogad U-15 un U-18 vecuma grupās zēniem un U-99 grupā meitenēm Liepājas sporta spēļu skolas audzēkņiem dalība pasākumā būs bez maksas, tādējādi veicinot šī sporta veida attīstību tieši jauniešu vidū.

"Bruģa bumba" kalendārs:
3.posms, 29.jūlijs, 18.30 (LOC Olimpiskais centrs posms)
4.posms, 8.augusts, 11.00 (LOC Tenisa halle posms)
5.posms, 22.augusts, 12.00 (Fināla posms KP laukumā)

2.posma rezultāti:
U-15 zēni
1.vieta "Gurķi"
2.vieta "Ķieģeļi"
3.vieta "ĢRA"
4.vieta "Boti"
5.vieta "Auzāns"
6.vieta "Metēji"
7.vieta "Džokeri"
8.vieta "KT"

U-18 jaunieši
1.vieta "Nezinu"
2.vieta " Burkāns"
3.vieta "Young Blood"
4.vieta "KP 6"
5.vieta "LME"

U-99 vīrieši
1.vieta "Venta"
2.vieta "Supertuss"
3.vieta "Oskara Transports"
4.vieta "3D Pluss"
5.vieta "Apdzīvota vieta"
6.vieta "Ciferblats"
7.vieta "The Process"
8.vieta "Kauguri"

U-99 dāmas
1.vieta "Tu jau nevarētu"
2.vieta "Veselības grupa"
3.vieta "Darens"
4.vieta "Respect"
5.vieta "Yolo"

MIX grupa
1.vieta "Oskara Transports"
2.vieta " Supertuss"
3.vieta "The Process"
4.vieta "Venta"
5.vieta "Mixseri"
6.vieta "Seeburger"

Čempionātu atbalsta: Liepājas pilsēta, Liepājas Olimpiskais centrs, Porzingis Family Foundation, Street Burgers, tirdzniecības nams "Kurzeme", Sportland un ADS Baltic.