Naktī uz 23. februāri Liepāju pārsteidza spēcīgs lietus. Reizē ar pamatīgu sniega kušanu no rīta liepājniekiem pavērās visai nepatīkamas ainas.

Īpaši lielas neērtības nācās pārdzīvot Ezermalas iemītniekiem. Vairākas ielaiņas namu pagalmi bija tik pamatīgi applūduši, ka iziet no mitekļiem varēja vien gumijas zābakos.

Tiesa, vislielāko šoku pārdzīvoja tieši to namu iemītnieki, kas atrodas Jaunā ielā, kuru burtiski rudenī izbūvēja pilnīgi no jauna. Iela bija tik nopietni pārplūdusi, ka vairāki nami bija pilnibā atgriesti no ārpasaules. Autovadītāji, kas bija nolēmuši braukt pa Jauno ielu, tur arī palika.

Pagaidām nezināmu iemeslu dēļ bija iespējams novērot, ka vietās, kur risinājušies vai joprojām notiek ielu remontdarbi, plūdi nodarījuši vislielāko postu. Starp šādām bēdu ielejām minams arī Pļavu un Zāļu ielas krustojums, ko šķērsot bija iespējams vien pašiem drosmīgākajiem.

Kā novēroja portāls, tad seku novēršanai tika iesaistīti arī prāvi spēki, tostarp ugunsdzēsēji, kuri lietā lika savu iespaidīgo tehnisko aprīkojumu.

Šorīt jau ziņojām, ka kopš trešdienas ļoti daudz nokrišņu bijis Kurzemē. Liepājā nepilnas diennakts laikā nolijis 60 procenti mēneša normas. Par to bija lasāms te: http://www.irliepaja.lv/lv/raksti/vide/liepaja-diennakti-nolijusi-vairak-ka-puse-menesa-normas/

Domes izpilddirektors Edgars Rāts portālam sacīja, ka vaina ir vecajā, vēl nerekonstruētajā ielas daļā, galvenokārt Ganību ielas un Ādu ielas krustojumā. "Rekonstrkucija vēl nav beigusies, tieši tāpēc arī iela applūst," atzina Rāts.

Plūdi skāruši teritorijas, kur notiek pērn uzsāktais ES Kohēzijas fonda līdzfinansētais Zirņu – Ganību ielas rekonstrukcijas un pieslēguma izbūves Zemnieku ielai projekts. Ziemas dēļ gan būvdarbi ir pārtraukti, bet tie atsāksies pavasarī. Projektu plānots pabeigt 2012. gadā.

Projekts paredz arī 13 krustojumu būvniecību un Zirņu – Ganību ielai pieguļošo mazāko ielu rekonstrukciju. Rekonstrukcijas laikā šeit tiks ierīkotas arī lietus ūdens savākšanas un sadzīves kanalizācijas sistēmas, lietus ūdens attīrīšanas ietaises un paveikti citi darbi, kuru mērķis ir novērst šā rajona applūšanas draudus ik pavasari, vēsta domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.