Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 140 gadiem dzimis aptiekārs, dabaszinātnieks, ārsts Aleksandrs Kaire, bijis pilsētas slimnīcas galvenais ārsts.

Ārsts Aleksandrs Kaire dzimis 1873.gada 27.augustā Rucavā. Absolvējis Liepājā privāto ģimnāziju. Izturējis aptiekāra pārbaudījumu. Trīs gadus māceklis Bīnemaņa "Sarkanajā aptiekā" Liepājā. Pēterburgā studējis dabaszinātnes, Maskavā – medicīnu. 1907.gadā ieguva provizora, 1908.gadā ārsta grādu. 1908.–1909.g. subasistents Maskavas Universitātes Farmakoloģijas institūtā un gatavojās zinātnieka darbam. Sarežģījoties dzīves apstākļiem, šo ieceri atmeta un atgriezās Latvijā. Vienu gadu bija rajona ārsts Skrundā. Pārcēlās uz Liepāju, atvēra privātpraksi un izpildīja arī pilsētas un tiesu ārsta pienākumus. Pārcēlies uz Rīgu, sanitārais pārraugs armijas aizmugurē, noorganizēja un vadīja divas bēgļu lazaretes. 1917.gadā atgriezās Liepājā.

No 1920. līdz 1933.gadam bija Liepājas pilsētas slimnīcas galvenais ārsts un direktors. Dibinājis Liepājas Māsu skolu. Ietverts laikraksta "Kurzemes Vārds" pārskatā "20. gadsimta izcilākie Liepājas ārsti".

Miris 1936.gada 20.decembrī, apbedīts Rucavas pagasta Brušvitu kapos.