Kad liepājniece Lāsma Gaitniece laida klajā grāmatu "Dziednīca pie jūras. Versija par Liepājas medicīnas vēsturi", viņa tika uzņemta Latvijas medicīnas vēsturnieku apvienībā.

Apvienību 1953.gadā dibināja Pauls Stradiņš.

"Mūsu biedri ir visi, kam interesē medicīnas vēsture – lielākoties tie ir pensionēti ārsti, arī vetārsti, kā arī muzeju darbinieki. Daudzu profesiju pārstāvji – ne tikai ārsti un vēsturnieki, bet arī pedagogi, filologi, biologi," portālam irliepaja.lv pastāstīja apvienības vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas vēstures institūta docente, Dr.med. Maija Pozemkovska.

Lāsma Gaitniece nav vienīgā liepājniece apvienībā, tāds ir arī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja speciālists Mārtiņš Vesperis, kurš regulāri sadarbojas arī ar Liepājas muzeju.

Kā pastāstīja Pozemkovska, apvienības darbības mērķis ir popularizēt medicīnas vēstures pētījumus, trīs četras reizes gadā rīkojot sēdes, kurās var piedalīties jebkurš. Pēdējā laikā tiek rīkotas kopīgas sēdes ar citām apvienībām vai muzejiem. Kādreiz bieži sēdes rīkotas, atzīmējot kāda mediķa jubileju.

"Šā mācību gada aktivitātes – medicīnas vēstures presimpozijs, kas notika 20.septembrī. Pašlaik gatavojamies Rīgas Medicīnas institūta pirmo rektoru – Ernesta Burtnieka un Vasīlija Kalberga – jubilejām, ko atzīmēsim ar piemiņas pēcpusdienu un izstādes atklāšanu februāra vidū Rīgas Stradiņa universitātes muzejā," stāsta apvienības vadītāja.

Tuvākajā laikā publicēsim apvienības rīkotajā simpozijā nolasīto Latvijas Universitātes bibliotēkas ekspertes Ilgas Mantinieces pētījumu par Liepājas ārstu Aleksandru Kairi.