Pirmdien, 30.jūlijā, caur Ventspili un Kuldīgu Liepājā no Pāvilostas plāno ierasties "BaltiCCycle 2018" Baltijas simtgades veloekspedīcijas dalībnieki.

"BaltiCCycle 2018" Baltijas simtgades veloekspedīcijas maršrutu 3000 km garumā cauri Lietuvai, Latvijai un Igaunijai plānots veikt 60 dienu garumā no 16. jūnija, kad tā Viļņā sākās, līdz 14. augustam, kad Viļņā, pie Parakstītāju nama (Signatarų namai), arī beigsies.

Lai svinīgi atzīmētu Baltijas valstu simtgadi, veloekspedīcijas rīkotāji aicina pievienoties velobraucienā cauri visām trim Baltijas valstīm, veicot visu maršrutu vai kādu konkrētu maršruta posmu.

"BaltiCCycle" organizētais Baltijas simtgades 3000 km velobrauciens nav komerciāls pasākums. Pasākuma organizēšanā piedalās riteņbraucēju organizācijas no Lietuvas, Latvijas, Polijas un Igaunijas, kuras darbojas pēc brīvprātības principa un pasākuma dalības maksa sedz tikai organizatoriskos izdevumus.

Latvijā ekspedīcijas dalībnieki pirmo reizi ieradās 22. jūnijā un nakšņoja Daugavpilī, pēc tam devās caur Krāslavu, Andrupeni, Rēzekni, Lubānu, Ērgļiem, Siguldu, Cēsīm un Valku uz Igauniju. Atpakaļceļā no Igaunijas ekspedīcija 21. jūlijā ieradās Ainažos un tad devās tālāk uz Carnikavu, Rīgu, Enguri, Kolku, lai šīs nedēļas nogalē caur Ventspili, Kuldīgu un Pāvilostu 30.jūlijā iebrauktu Liepājā un pēc tam – 31.jūlijā – dotos uz Rucavu un tālāk uz Lietuvu.

Velobrauciena organizatori aicina cilvēkus aizdomāties par cilvēku neapdomātas rīcības radītām traģēdijām – kariem un ekoloģiskām katastrofām un to sekām. Tāpēc velobrauciena dalībnieki ir aicināti ņemt līdzi savas valsts, pilsētas vai reģiona karogus, lai uzsvērtu to, ka neatkarīgi, no kurienes mēs nākam, draudzīgi un gudri sadarbojoties, veidojam labāku pasauli.

Pasākumam pieteikušies dalībnieki no Lietuvas, Latvijas, Polijas, Igaunijas, Vācijas, Itālijas, Austrijas, Īrijas, Anglijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Turcijas, Baltkrievijas un Somijas.

Ar maršruta detalizētu plānu var iepazīties Crotos ceļotāju asociācijas mājaslapā, kā arī ar detalizētāku informāciju par dalību velobraucienā.

Latvijā veloekspedīciju atbalsta SIA "Velokurjers" un Latvijas Riteņbraucēju apvienība.