Gaišam, žilbinošam smaidam ir spēks vairot pārliecību. Zobārstniecībā viena no pieprasītākajām kosmētiskajām procedūrām ir zobu balināšana. Šī procedūra palīdz sasniegt mirdzošu smaidu, par kādu vienmēr esi sapņojis. Šajā rakstā zobārstniecības klīnika "Smile More" iepazīstinās ar zobu balināšanas procesu un efekta uzturēšanu.


1. darbība: zobu higiēna

Pirms uzsākt zobu balināšanu, ir svarīgi pārliecināties, ka mutes veselība ir optimālā stāvoklī. Tas sākas ar apmeklējumu pie zobu higiēnista. Apmeklējuma laikā higiēnists rūpīgi noņems aplikumu un zobakmeni, nodrošinot, ka zobi ir tīri un gatavi balināšanai. Turklāt zobi tiks arī rūpīgi pārbaudīti, lai noteiktu problēmas, kas jārisina pirms balināšanas procedūras.

2. solis: krāsas noteikšana
Katram zobi ir unikālā, dabiskā krāsā, tāpēc zobārsts sākotnēji noteiks zobu esošo toni. Šis mērījums kalpo kā bāze, lai salīdzinātu rezultātus, kas sasniegti pēc balināšanas procedūras.

3. solis: smaganu aizsardzība
Lai gan zobu balināšana var sniegt ārkārtīgi labus rezultātus, procedūras laikā ir svarīgi aizsargāt smalkos smaganu audus. Uz zobiem tiek uzklāts balinošs gels, kas satur 6% ūdeņraža peroksīda un nonākot saskarē ar smaganām, var izraisīt kairinājumu. Lai to novērstu, zobārsts izolēs smaganas, izmantojot specializētu vielu, kas darbojas kā barjera.

4. solis: balināšana
Zobu balināšanas procesa pamatā ir vairākas sesijas, kas parasti tiek veiktas trīs reizes pa 15 minūšu intervāliem. Katras sesijas laikā uz zobiem tiek atkārtoti uzklāts balinošais gels. Gels iedarbojas maģiski, iznīcinot traipus un krāsas izmaiņas uz zoba virsmas. Ir svarīgi ņemt vērā, ka seansu ilgums un skaits var atšķirties atkarībā no individuālajām vajadzībām un izvēlētās balināšanas metodes.

5. solis. Rezultātu novērtēšana
Pēc sesiju pabeigšanas zobārsts salīdzinās tagadējo zobu krāsu ar sākotnējo mērījumu, kas veikts procedūras sākumā.

Efekta ietekmējošie faktori

Noturīgu zobu balināšanas rezultātu pamats ir laba mutes higiēna. Regulāra zobu tīrīšana, zobu diegu lietošana ne tikai uztur jūsu zobus veselus, bet arī palīdz saglabāt to baltumu. Ilgstošu baltumu var veicināt arī izvairīšanās no tabakas izstrādājumiem, kā arī kafijas, sarkanvīna un tumšām ogām, kas iekrāso zobus.

Vairāk informācijas:

LemonBaltic SIA
Tālr. +371 29426969
E-pasts: klinikasmilemore@gmail.com
www.smilemore.lv