Trešdien, 3.aprīlī, bijušajā Liepājas rajona padomes namā uz vēlēšanu kandidātu saraksta apstiprināšanas kopsapulci bija pulcējušies “Vienotības” Liepājas reģiona nodaļas biedri.

Kā izteicās sapulcē klātesošā “Vienotības” ģenerālsekretāra vietniece Sanita Stelpe, sanākšanas iemesls esot “tāda kā neliela konflikta situācija par saraksta apstiprināšanu”, proti, “Vienotības” biedrs Edgars Krūmiņš bija iebildis pret to, ka tas noticis slēgtā valdes sēdē.

Tas, ka “Vienotības” Liepājas reģionālajā nodaļā trūkst vienotības, bija acīmredzams – debates sapulcē izvērtās karstas, Krūmiņš savu kandidatūru atsauca, paziņojot, ka negrib būt vienā sarakstā ar “tādiem kā Ķervis”, cits kandidāts – Māris Mežeckis – Ķervja metodes salīdzināja ar darbošanos kriminālā grupējumā, nevis politiskā partijā, Ķervis tika apvainots arī melos, savukārt dažas dāmas visu laiku centās apklusināt gan Krūmiņu, gan Mežecki utt.

Galu galā “Vienotības” saraksts ar 18 Liepājas domes deputātu kandidātiem sapulces otrajā piegājienā tomēr tika apstiprināts.

Taču vērotājam no malas šī procedūra neradīja pārliecību, ka tas noticis likumīgi un saskaņā ar partijas priekšrakstiem.

Pirmkārt tāpēc, ka Krūmiņš, citējot nodaļas nolikumu, norādīja: par atkārtotu kopsapulces sasaukšanu var lemt 15 dienu laikā, nevis slēgtā valdes sēdē, kā tas notika trešdien, kad valde lēma pēc 20 minūtēm sasaukt otru sapulci, jo pirmā nebija lemttiesīga – no 91 nodaļas biedra bija ieradušies tikai 34 (uz otru palika vēl mazāk, aizgāja arī nama saimnieks Juris Aizezers).

Šaubas nespēja kliedēt arī Stelpe, sakot, ka nav juriste, viņa gan mierināja sanākušos un sabraukušos, ka sapulces vadītāja Kristīne Dzelme esot konsultējusies ar partijas juristiem, tāpēc “visam vajadzētu būt kārtībā”. Izskatījās, ka likumība sapulcējušos gan ne īpaši interesēja, vairāk – lai saiets ātrāk beigtos. To, ka nevienu negrib aizkavēt, ik pa laikam uzsvēra arī nodaļas vadītājs, piebilstot, ka "algu jau nevienam par to nemaksā" .

Lai nu kā, bet, pieciem biedriem balsojot “pret” un diviem atturoties, iepriekš valdes sēdē sastādītais kandidātu saraksts tika apstiprināts. Tajā iekļauti: Ivars Ķervis, Arnis Jekste, Guntis Čukurs, Kristīne Dzelme, Artis Rimma, Kristīne Grulle-Drulle, Uldis Balodis, Armīns Robežnieks, Māris Mežeckis,  Jānis Galbāliņš, Lorita Siksna, Imants Radavs, Iveta Ļesina, Ivars Dreijers, Emīlija Ziemele, Inga Spirģe, Ērika Kursa un Irina Kandevica.

Par Liepājas domes kandidātu sarakstu balsoja gan 18 tajā iekļautie, gan “Vienotības” Liepājas reģionālās nodaļas pārstāvji no bijušā Liepājas rajona – Grobiņas, Aizputes, Durbes, Priekules, Nīcas u.c., kas sapulcē bija pulcējušies kuplā skaitā.

Nodaļas vadītājs un saraksta 1.numurs Ivars Ķervis, iepazīstinot ar kandidātiem, katram veltīja pa mīļvārdiņam, taču tas neglāba “Vienotības”  Liepājas “lokomotīvi” no skarbās kritikas, ko viņam veltīja Krūmiņš un Mežeckis.

Ja Krūmiņš apšaubīja Ķervja reputāciju, tad Mežeckis viņu vainoja krimināli sodāmās darbībās, proti, vairākkārtējā draudu izteikšanā daktera veselībai (“Dabūsi pa purnu...”) un pat dzīvībai (“var gadīties, ka kāds Mežeckim pārgriež rīkli”).

Mežeckis arī informēja sapulci par to, ka Ķervis vairākkārt melojis nodaļas valdei – gan par Azerbaidžānas vizītes laikā it kā noslēgtu vienošanos starp Āboltiņu un Sesku par sadarbību, gan divus mēnešus slēpjot, ka  Reformu partijas Liepājas nodaļa aicinājusi “Vienotību” parakstīt sadarbības memorandu.

Mežeckis sapulcē arī iesniedza sūdzību partijas Ētikas komisijai par “Vienotības” Liepājas nodaļas līdera rīcību un informēja sapulci, ka pēc viņam izteiktajiem draudiem ir uzrakstījis iesniegumu arī policijai. Reakcija uz to bija kāda balss no zāles: "Netiesāsim, lai arī paši netiktu tiesāti!".

Savukārt Ivars Ķervis abu sapulču starplaikā informēja portālu, ka ir uzrakstījis iesniegumu policijai par otrdien portālā publicēto viņa runas ierakstu, jo tā publiskota bez Ķervja atļaujas.